Volvo XC90 z silnikiem Diesla. Tego nam będzie brakować TEST (video)

Volvo XC90 z silnikiem Diesla. Tego nam będzie brakować TEST (video)
fot. Kamil Nowicki
12.12.2023
Volvo XC90 to kwintesencja rodzinnego SUV-a, który łączy w sobie elegancję skandynawskiego designu z zaawansowaną technologią i wydajnością. Do testów dostaliśmy model z silnikiem Diesla B5 oraz pakietem Polestar w wersji wyposażenia Ultimate to wyjątkowa propozycja dla tych, którzy cenią sobie komfort, bezpieczeństwo i dynamikę jazdy.

Diesel B5. To 2-litrowy, czterocylindrowy silnik  bi-turbo o mocy 235 KM i maksymalnym momencie obrotowym 480 Nm. Dzięki zastosowaniu technologii Jednostka  współpracuje z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, która zapewnia płynne i szybkie zmiany przełożeń, co przekłada się na komfortową i dynamiczną jazdę.

Pakiet Polestar to zestaw optymalizacji, który podnosi doświadczenie z jazdy na nowy poziom. Inżynierowie Polestar skupili się na pięciu kluczowych obszarach, aby zapewnić szybszą reakcję, lepszą równowagę i bardziej intuicyjną jazdę. Optymalizacja obejmuje szybszą reakcję przepustnicy, szybsze zmiany biegów, lepszą precyzję i utrzymanie biegu podczas szybkiego pokonywania zakrętów, a także zwiększoną moc silnika w średnim zakresie obrotów. Dodatkowo, pakiet Polestar zwiększa moment obrotowy na tylne koła, co poprawia kontrolę podczas pokonywania zakrętów i zapewnia lepszą trakcję przy ruszaniu.

Wersja wyposażenia Ultimate:  Wnętrze pokryte jest najwyższej jakości skórą Nappa, a fotele przednie są wentylowane, co zapewnia wyjątkowy komfort nawet podczas długich podróży.

 

System audio Bowers & Wilkins w Volvo XC90 składa się z 19 głośników, w tym 7 tweetery Nautilus (25 mm) z najnowszą technologią wysokich tonów, 7 głośników średniotonowych (5x100 mm i 2x80 mm) z charakterystycznym żółtym stożkiem Kevlar, 4 wooferów stożkowych (200/165 mm) oraz nowatorskiego, wentylowanego subwoofera (250 mm).Całość jest połączona z wielokanałowym wzmacniaczem klasy D o mocy 1400 watów.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie