Das Auto: test Suzuki Baleno

Najnowsze Suzuki to takie japońskie "das auto". Oszczędne, tanie, przewożące kierowcę z punktu A do B.
Das Auto: test Suzuki Baleno
27.09.2016
Michał Trocki

Suzuki Baleno reklamowane jest jako auto kompaktowe, jednak już na pierwszy rzut oka widać, że jest jednym z w tej grupie.Widać to głównie z zewnątrz, bo w środku miejsca nie brakuje. 4 osoby, w tym dwóch sporych facetów, mieści się w środku bez problemów. Spory rozstaw osi sprawia, że nawet długa podróż upływa w sporym komforcie. Problemu nie stanowi również pakowanie bagażu-355 litrów to tyle ile zajmuje sporej ilości wyprawka dla 4 osób jadących na weekend.

 Gdy słyszę, że samochód wyposażono w silnik o pojemności 1.2 litra zgrzytam zębami. Nie rozumiem i nie akceptuję down sizeingu, jednak przyjmuje do wiadomości jego istnienie. Suzuki problem niewielkiej pojemności obeszło w sposób ciekawy. Po pierwsze skonstruowano relatywnie lekkie auto (ważące mniej niż 900 kg) a także zastosowano w nim układ zbliżony w działaniu do hybrydy. Pomaga on Baleno w rozpędzaniu. Ostatecznie te zabiegi dały 90 KM i przekładają się na przyspieszenie w 12,3 sekundy od 0 do 100 km/h. Podczas jazdy po mieście elastyczność silnika jest wystarczająca, gdy dodamy do tego symboliczne zużycie paliwa (6l/100km) w pełni zaakceptujemy pomysł na niska pojemność. Dynamiczna jazda w trasie obciążonym autem bardziej drenuje portfel jednak zużycie paliwa wciąż pozostaje na akceptowalnym poziomie.

 Auto prowadzi się dobrze, choć zawieszenie mogłoby być odrobinę twardsze. To moja opinia-pasażerowie doceniali komfort.

Suzuki Baleno dostępne jest również z silnikiem posiadającym 3 cylindry i moc 112 KM. Olbrzymim atutem japońskiego kompakta jest cena. W wersji podstawowej samochód dostępny jest już w doskonałej cenie 43 900. Za najlepiej wyposażone Baleno zapłacimy około 60 tysięcy.

Polecane wideo

Test Suzuki Baleno
Test Suzuki Baleno - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie