Ten zegarek jest droższy od twojego auta i domu razem wziętych

Francuska marka Bugatti postanowiła stworzyć luksusowe zegarki inspirowane modelem Chiron. W środku mechanizmu znalazł się odwzorowany silnik W16. Cena jednego egzemplarza może przyprawić o mocny ból głowy.
Ten zegarek jest droższy od twojego auta i domu razem wziętych
materiały prasowe
23.12.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Bugatti po raz kolejny połączyło siły z luksusowym zegarmistrzem Jacob & Co., aby wyprodukować nową limitowaną edycję zegarka Chiron Tourbillon. Jak sama nazwa wskazuje, czasomierz czerpie inspirację z hipersamochodu Bugatti Chiron. W zegarku znajdziemy małą konstrukcję silnika W16 łącznie z takimi elementami jak wał korbowy czy tłoki.

Po bokach mechanizmu znajduje się para turbosprężarek, które obracają się w połączeniu z ruchem silnika, co jest bardzo ciekawe do obserwowania. Szczególnie dla prawdziwych fanów motoryzacji i zegarków. Mechanizm składa się z 578 części łącząc ze sobą elementy “silnika” oraz zegarka. Czasomierz jest napędzany mechanizmem tourbillon nachylonym pod kątem 30 stopni.

Do wyboru są cztery limitowane edycje Chiron Tourbillon, w tym jedna z wariantem w różnych kolorach. Klienci będą mogli zdecydować się na różowe złoto, różowe złoto z diamentami, białe złoto i szafirowy kryształ - dostępny również w kolorze niebieskim.

Wariant z różowym złotym będzie ograniczony do 72 egzemplarzy. W skład wchodzi wykończenie z 18-karotwego złoto. Zegarki będą posiadać gumową bransoletkę z zapięciem na klamrę z 18-karatowego białego złota ozdobionym 18 białymi diamentami.

Tanio na pewno nie będzie. Producent nie zdradza cen, ale przypomnijmy, że “zwykły”
Chiron Tourbillon kosztuje 280 tys. dolarów, czyli ponad milion złotych. Prawdopodobnie limitowane i luksusowo przyozdobione zegarki mogą być zdecydowanie droższe.

Niedawno zaprezentowano limitowane Bugatti Chiron Les Legendes Du Ciel jego produkcja została ograniczona do 500 sztuk, włączając w to wersje specjalne, których powstało całkiem sporo. Jak widać to nie koniec - producent francuskiego hipersamochodu zaprezentował kolejny limitowany wariant Chirona o nazwie Les Legendes Du Ciel, co oznacza "Legendy Nieba".

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie