Możesz dostać PS5 w gratisie. Jest mały haczyk

Zakup Sony PlayStation 5 to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli chcemy zapłacić normalną cenę oferowaną przez producenta. Nowe konsole rozchodzą się w błyskawicznym tempie, dlatego jest to obecnie produkt deficytowy. Ford sprytnie wykorzystał panującą sytuację.
Możesz dostać  PS5 w gratisie. Jest mały haczyk
materiały prasowe
22.12.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Ford w Hiszpanii chcąc zachęcić klientów do zakupu dużego, czysto amerykańskiego SUV-a wymyślił ciekawą akcję promocyjną. Do każdego zakupionego auta będzie “dorzucana” konsola PlayStation 5. Zresztą decyzja Forda wydaje się zrozumiała.

Na Forda Explorera w Hiszpanii musimy wyłożyć, co najmniej 71 tys. euro (ok. 320 tys. zł), w Polsce trzeba gotować średnio 370 tys. zł. To już jest spora suma pieniędzy, która pozwala na zakup SUV-ów z segmentu premium. Dlatego Ford na Półwyspie Iberyjskim zdecydował się na dorzucanie konsol PS5 do każdego sprzedanego egzemplarza, ponieważ obecnie jest prawie niemożliwe dostać ją “od ręki” w sklepie. Może znajdą się osoby, które zapłacą ponad 300 tysięcy w zamian za gratis w postaci PS5, na którą nie powstały jeszcze gry.

Prawdopodobnie Ford może oferować PS5 w większej ilości, ponieważ od wielu lat współpracuje z Sony, które dostarcza do amerykańskich samochodów systemy audio. Jak na razie pozyskanie PS5 przez zakup Ford Explorera wydaje się jedną z łatwiejszych możliwości.

Ford Explorer to sporych rozmiarów SUV-a, który w Europie występuje tylko jako hybryda typu plug-in. Do napędu użyto “benzyniaka” o pojemności 3-litrów, który jest wspomagany dwiema turbosprężarkami oraz silnikiem elektrycznym. Dzięki temu moc układu wynosi 457 KM, a łączny moment obrotowy przekracza 800 Nm. Ponad 5 metrowy SUV rozpędzi się do pierwszej “setki” w równe 6 sekund i pojedzie maksymalnie 230 km/h.

Akcja oddziału Forda w Hiszpanii ma potrwać do końca marca 2021 roku lub do wyczerpania zapasów. Być możliwe, że zagorzali fani PS5 stwierdzą, że SUV Forda jest wystarczająco ciekawy, aby skusić się na “konsolową” promocję.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie