Kierownica od BMW z podwójnym zastosowaniem

Gry komputerowe zyskują coraz większe znaczenie. E-sport rozwinął się na dobre, a wielu nawet profesjonalnych kierowców wyścigowych doskonali swoje umiejętności w profesjonalnych symulatorach. Dlatego BMW postawiło połączyć te dwa świat - realny z wirtualnym.
Kierownica od BMW z podwójnym zastosowaniem
materiały prasowe
18.12.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

W dobie pandemii koronawirusa wielu profesjonalnych kierowców zaczęło ćwiczyć na symulatorach wyścigowych, które mogą znajdować się nawet w naszym domu. Spora część kierowców Formuły 1 w tym sezonie, w ramach treningu trening rywalizowała między sobą oraz innymi graczami w wirtualnym świecie.

SIM Racing, czyli symulatory wyścigowe dostrzegło BMW. Bawarczycy połączyli siły z firmą Fanatec, która przygotowuje profesjonalne akcesoria do wirtualnych wyścigów. Tak powstawała specjalna kierownica. Zastosujemy ją zarówno w samochodzie wyścigowym, jak i w symulatorze.

Kierownica będzie przygotowana pod model BMW M4 GT3, które będzie ścigać się w 2022 roku w zespole BMW M Customer Racing. Warto dodać, że prototyp zadebiutował na platformie simracingowej iRacing.

Samochód będzie wdrażany jako pojazd testowy w iRacing jeszcze w fazie jego rozwoju, dzięki czemu zawodnicy będą mogli wraz z BMW Motorsport śledzić rozwój i obserwować go aż do ostatecznej wersji - informuje BMW.

BMW podkreśla, że kierownica opracowana wspólnie z firmą Fanatec nadaje się do użytku w samochodzie wyścigowym, nie są konieczne żadne modyfikacje, aby z niej korzystać. Została ona stworzona w oparciu o karbonową konstrukcję z podświetlanymi przyciskami i magnetycznymi dwukierunkowymi łopatkami z włókna węglowego.

– iRacing wykonuje wspaniałą robotę w kwestii realizmu. Jeszcze kilka lat temu byłoby to dla mnie nie do pomyślenia, że coś takiego w ogóle będzie możliwe. iRacing we współpracy z BMW Motorsport prezentuje tu niesamowicie wysoki poziom. Jestem bardzo ciekawy, jak dobre będzie finalnie cyfrowe BMW M4 GT3 – mówił Philipp Eng, główny tester iRacing.

Kierownica, która w dużej mierze powstała przy współpracy inżynierów BMW Motorsport będzie oferowana przez firmę Fanatec w pierwszej połowie 2021 roku.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie