Polacy zauważeni przez Google. Dostaniemy Android Auto

Użytkownicy urządzeń z system Android się doczekali. W Polsce oficjalnie będzie dostępny Android Auto, który znacznie ułatwia podróżowanie samochodem. Dzięki temu rozwiązaniu wiele osób zrezygnowało z drogich nawigacji sprzedawanych przez producentów samochodowych.
Polacy zauważeni przez Google. Dostaniemy Android Auto
materiały prasowe
08.12.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Dopiero teraz Polska znalazła się liście krajów, do których w najbliższej przyszłości trafi Android Auto, którego będziemy mogli oficjalnie pobrać ze sklepu Google Play. Chociaż amerykański gigant nie podał dokładnej daty. Niektórzy spodziewają się, że z samochodowego interfejsu będziemy cieszyć się dopiero w grudniu 2021 roku.

Aplikacja Android Auto pozwala na wyświetlanie na ekranie nawigacji samochodu aplikacji z naszego telefonu. Dzięki temu możemy korzystać z m.in. Spotify, Google Maps czy wyświetlić wiadomości tekstowe. Aby wszystko działało poprawnie, system samochodowy musi mieć również wgraną aplikację Android Auto.

Jak na razie Android Auto nie jest dostępne oficjalnie w naszym kraju i nie ma też żadnego wsparcia od amerykańskiej firmy. Dlatego obecnie trzeba trochę pokombinować, żeby korzystać z rozwiązań Android Auto w naszym kraju.

Co ciekawe w takich krajach jak: Boliwia, Chile, Gwatemala, Indie, Meksyk, Peru, Rosja, Urugwaj czy Wenezuela użytkownicy mogą oficjalnie korzystać z Android Auto. Dość dziwna sytuacja, ponieważ Apple CarPlay już od wielu lat jest dostępny dla użytkowników urządzeń z system iOS w naszym kraju. Stając się pod tym względem mocno konkurencyjne.

Android Auto daje również możliwość korzystania z asystenta głosowego, o czym niedawno pisaliśmy. Będzie on działał w tle Google Maps. Dzięki temu będziemy mogli podyktować SMS-a, zadzwonić do kogoś lub odtworzyć ulubioną muzykę bez odrywania rąk od kierownicy, a co najważniejsze bez przełączania się aplikacji.

Asystent głosowy będzie zintegrowany z najnowszą wersją Google Maps. Dodatkowo Android Auto ma dostać aktualizację, którą będzie tryb jazdy - Driving Mode.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie