Volkswagen Touareg zyskał nową funkcję. Zaparkujemy go smartfonem

Największego SUV-a z gamy Volkswagena będziemy mogli zaparkować za pomocą smartfona. Nowa technologia pozwala na zaparkowanie Touarega nawet na niewielkiej przestrzeni. Dodatkowo kierowca nie będzie musiał nawet siedzieć w środku auta.
Volkswagen Touareg zyskał nową funkcję. Zaparkujemy go smartfonem
materiały prasowe
16.11.2020


Volkswagen Touareg dostał system automatycznego wjazdu i wyjazdu z miejsca parkowania. Wszystko odbywać się będzie za pośrednictwem smartfona i specjalnej aplikacji.

System Park Assist Plus ze zdalnym sterowaniem opiera się na wykorzystaniu czterech kamer i 12 czujników ultradźwiękowych. Funkcja przydaje się zwłaszcza w sytuacji, kiedy trzeba zaparkować auto w bardzo ciasnej przestrzeni, gdzie często nie ma miejsca na otwarcie drzwi. Szczególnie że Volkswagen Touareg nie należy do grupy małych i zwinnych aut.

Producent podaje, że system zdalnego parkowania opiera się na znanym tzw. zwykłym “Park Assist”. Umożliwia on parkowanie półautomatyczne z miejsc wzdłuż krawężnika. Samochód potrafi również półautomatycznie wyjechać samodzielnie, wykonując odpowiednie ruchy kierownicą. Kierowca musi jedynie operować pedałami przyspieszenia i hamulca.

Warto dodać, że nowy system Park Assist Plus będzie miał dwa tryby pracy. W pierwszym kierowca pozostaje wewnątrz auta i stamtąd zarządza działaniem systemu, w drugim trybie kierowca znajduje się na zewnątrz samochodu i stamtąd nadzoruje parkowanie, posługując się smartfonem. Samochód może wjechać i wyjechać przodem lub tyłem.

Co więcej, auto łącznie z odpaleniem silnika możemy wyprowadzić z ciasnej powierzchni parkingowej za pomocą naszego smartfona. Jak na razie Volkswagen Touareg będzie pierwszym autem tej marki z funkcją zdalnego parkowania.

W chwili obecnej aplikacja służąca do zdalnej obsługi pojazdu będzie przeznaczona tylko na iPhony od modelu 6s wzwyż i od iOS 13.

Polecane wideo

Volkswagen Touareg z funkcją Park Assist Plus
Volkswagen Touareg z funkcją Park Assist Plus - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie