Nowe zestawy Lego z wyścigowymi samochodami Forda

Coś dla małych i dużych chłopców
Nowe zestawy Lego z wyścigowymi samochodami Forda
Fot. Ford
30.11.2016
Łukasz Kuźmiuk

Ford przedstawił propozycję na prezent, który być może sprawi, że Twoje dziecko zostanie legendą wyścigów. Kultowy Ford GT40, który zwyciężył w Le Mans 24h w 1966 roku, oraz nowy Ford GT, który wygrał ten wyścig w 2016 roku, wracają do życia jako modele z klocków Lego.

Nowy zestaw Lego Speed Champions zawiera oba modele, jak również figurki kierowców wyścigowych, flagę startową oraz puchar zwycięzcy, dzięki czemu łatwiej będzie odtworzyć historyczne wyścigi.

 

Sprawdź też: Lego Technic BMW R 1200 GS Adventure


„Wiele osób w moim zespole dorastało w duchu historycznego zwycięstwa Forda w 1966 roku i doświadczyło ekscytacji związanej z budowaniem pierwszych konstrukcji z klocków Lego” - powiedział Dave Pericak, dyrektor globalny Ford Performance. „Ten zestaw w dobitny sposób opowiada naszą historię z Le Mans i mam nadzieję, że zainspiruje przyszłych kierowców wyścigowych, inżynierów i projektantów”.

 

 

W tym roku Ford zwyciężył w Le Mans, co miało miejsce pięćdziesiąt lat po historycznym zdobyciu pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w tym wyścigu. Specjaliści z Lego Group podjęli ścisłą współpracę z projektantami Forda oraz zespołami udzielającymi licencji, aby dopracować wszystkie detale modelu z 1966 roku oraz nowego Forda GT.

„To był wymarzony projekt, ale pracowaliśmy pod dużą presją. Ford GT40 to jeden z najbardziej kultowych samochodów wyścigowych na świecie, a nowy Ford GT jest po prostu niesamowity” - powiedział Craig Callum, główny projektant Lego Speed Champions. „Wiemy, że te modele - przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych - zostały zaprojektowane bardzo szczegółowo, co potwierdza ich autentyczność”.

 

Sprawdź też: Twój własny team wyścigowy - tyle że z klocków Lego


Callum, który w wolnym czasie ściga się hot-rodem Ford Model A, rozpoczął swoją karierę jako projektant pełnowymiarowych samochodów. Przed wybraniem ostatecznych wersji nowych modeli Lego jego zespół opracował dziesięć prototypów korzystając wyłącznie z istniejących już klocków.

Nowy zestaw z Fordem GT oraz Fordem GT40 z 1966 roku będzie można zamawiać na stronie lego.com/shop od 1 marca 2017 roku w rekomendowanej cenie detalicznej wynoszącej 34,99€ (29,99£). Obecnie w sprzedaży dostępne są zestawy: Ford Mustang, Ford F 150 Raptor z przyczepą oraz Ford Model A hot rod.

 

 

Polecane wideo

Nowe zestawy Lego z wyścigowymi samochodami Forda
Nowe zestawy Lego z wyścigowymi samochodami Forda - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie