Coyote Mini: urządzenie do ostrzegania przed zagrożeniami na drogach

Wszyscy doskonale wiemy, że ograniczenia prędkości na polskich drogach nie zawsze są słuszne i racjonalne. Z tego powodu czasami zdarza się tak, że kierowca nieco za mocno naciśnie pedał gazu, a to oczywiście może zakończyć się mandatem. Jak w takim razie radzić sobie z nadmierną prędkością i możliwym zatrzymaniem przez policję?
Coyote Mini: urządzenie do ostrzegania przed zagrożeniami na drogach
Materiały własne/fot. Marcin Klaban
07.12.2016
Łukasz Kuźmiuk

Przede wszystkim należy przestrzegać ograniczeń prędkości - nie zachęcamy do łamania prawa. Dodatkiem, który może nam pomóc w walce z nadmierną prędkością może być np. Coyote Mini. Jednak czym w ogóle jest system Coyote? To społecznościowy system ostrzegania o zdarzeniach na drodze w czasie rzeczywistym, działający w Polsce oraz Europie. Ostrzega m.in. o wypadkach, korkach, fotoradarach i kontrolach prędkości, a obecnie korzysta z niego około 5 mln osób, z czego około 60 tys. w Polsce. Ponadto informuje w każdym momencie, ilu użytkowników jest bezpośrednio przed nami w trasie lub w mieście. System informuje również czy kierowca przed nami jest aktywnym użytkownikiem i jaka jest jego wiarygodność opisana liczbą gwiazdek. Takie rozwiązanie pozwala na podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz lepszą kontrolę nad prędkością pojazdu.

 

Materiały własne/fot. Marcin Klaban

 

Możliwość utraty prawa jazdy przy przekroczeniu prędkości o 50 km/h i wysokie stawki mandatów sprawiają, że istotną funkcją systemu jest informowanie o limitach obowiązujących na każdym odcinku drogi, którą się poruszamy oraz ostrzeżenie przy jego przekroczeniu. Dzięki informacjom od pozostałych użytkowników systemu Coyote możemy na bieżąco otrzymywać informacje o wypadkach, miejscach niebezpiecznych, fotoradarach lub kontrolach policyjnych. Co ciekawe, "kojot" informuje także o zbliżającym się odcinkowym pomiarze prędkości i oblicza aktualną średnią prędkość, aby nie przekroczyć limitu. Coyote Mini, podobnie jak inne urządzenia producenta, codziennie otrzymuje zaktualizowane zmiany i limity prędkości, bez konieczności podłączania do komputera.

 

Materiały własne/fot. Marcin Klaban

 

Samo urządzenie Coyote Mini jest naprawdę mini. Jego wymiary to 87,6 × 64,8 × 17 mm, dzięki czemu zmieści się niemal wszędzie. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, a to za sprawą zaledwie trzech przycisków i przejrzystego menu. Kierowca może samodzielnie informować pozostałych użytkowników systemu o zdarzeniach na drodze i to zaistniałych w jednym lub drugim kierunku jazdy. Po wyświetleniu się komunikatu np. o wypadku możemy potwierdzić lub podważyć prawdziwość informacji, przez co pozostali kierowcy także otrzymają pewną informację.

 

Materiały własne/fot. Marcin Klaban

 

Podczas jazdy z dozwoloną prędkością otoczka wokół wyświetlanej wartości jest zielona, natomiast gdy jedziemy szybciej niż to dopuszczalne kolor zmienia się na czerwony. Przy dojeżdżaniu do np. fotoradaru lub wypadku urządzenie emituje krótki sygnał dźwiękowy i pokazuje pozostałą odległość do miejsca. To wszystko sprawia, że kierowca nie musi nadmiernie skupiać się na obserwacji ekranu Coyote'a Mini, a zamiast tego może po prostu prowadzić i obserwować drogę. Warto dodać, że sprzęt jest automatycznie uruchomiany wraz ze startem silnika, gdy jest podłączony do źródła zasilania, i automatyczne wyłączany, gdy auto pozostaje w bezruchu przez 5 minut. Na w pełni naładowanej baterii Mini jest w stanie pracować przez 4 godziny. Ważna wiadomość dla osób często podróżujących poza granice naszego kraju - opłaty za przesyłanie danych i roaming są zawarte w cenie urządzenia/usługi (roaming przy subskrypcji w opcji na Europę).

 

Urządzenie Coyote Mini w oficjalnym sklepie internetowym producenta kosztuje 499 zł. Do tego należy doliczyć subskrypcję comiesięczną w wysokości 39,90 zł lub roczną za 449 zł. W zestawie znajdują się: urządzenie Coyote Mini, kabel micro USB, ładowarka USB do gniazda zapalniczki, uchwyt montażowy z magnesem oraz skrócona instrukcja obsługi.

 

UWAGA! Jeśli chcesz wygrać Coyote MINI, weź udział w konkursie na naszym facebookowym fanpage'u. Regulamin konkursu: TUTAJ

 

 

Materiał powstał przy współpracy z firmą Coyote.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie