Nowe silniki od Suzuki

Suzuki Marine zaprezentowało nowe silniki zaburtowe. Ucieszą się z nich wędkarze-ale nie tylko.
Nowe silniki od Suzuki
01.06.2016
Michał Trocki

Suzuki zaprezentowało nowe silnik zaburtowy oznaczony symbolem DF a uzupełniony cyframi 4, 5 lub 6 w zależności od mocy w koniach mechanicznych. Prezentacja nowych jednostek napędowych odbyła się na Mazurach, gdzie w naturalnych warunkach mogliśmy sprawdzić jak działają.

 

 

Pierwszym problemem z jakim boryka się każdy użytkownik silnika zaburtowego są kłopoty z jego montażem. Zazwyczaj robimy to już na wodzie, a ciężkie i niezbyt poręczne „zaburtówki” niechętnie współpracują. Suzuki zastosowało najprostsze z rozwiązań tego problemu i obniżyło wagę silnika do 23,5 kilograma. To najmniej w tej klasie. Jednak redukcja masy nie była dla Suzuki jedynym priorytetem. W procesie projektowania skupiono się też na poprawie ergonomii oraz poprawie parametrów użytkowych. Nowy silnik jest więc oszczędniejszy (według deklaracji producenta) oraz cichszy (to słyszeliśmy sami).

 

 

Suzuki dopracowało też kwestie związane z przechowywaniem i uruchamianiem jednostki po dłuższym postoju. Nowe silniki możemy przewozić ułożone na dowolną z trzech stron bez ryzyka, że podłoga czy bagażnik auta zostanie zalane olejem czy benzyną. Użycie czwartej strony ogranicza tylko i wyłącznie rumpel. Po dłuższej przerwie nie musimy też pompować gaźnika paliwem. Teraz po prostu odpalamy i wypływamy z portu.

 

Polecane wideo

Nowe silniki od Suzuki
Nowe silniki od Suzuki - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie