Porsche GT3 RS od Lego - chcemy to bardzo!

Takiego samochodu z klocków Lego będą ci zazdrościć posiadacze prawdziwych Porsche!
Porsche GT3 RS od Lego - chcemy to bardzo!
Fot. Lego
29.05.2016
Andrzej Chojnowski

Wydawało ci się, że wyrosłeś na dobre z klocków Lego? Masz rację, wydawało ci się. Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. Do tej grupy rzeczy z pewnością zalicza się ten niewiarygodny zestaw Lego Technic, dzięki któremu staniesz się właścicielem nowiutkiego Porsche 911 GT3 RS w kolorze Lava Orange. Okej, będzie to samochód w skali 1:8 i do tego w całości wykonany z klocków Lego, ale wśród Porsche w tym rozmiarze to najwspanialsza rzecz jaką możesz mieć za te pieniądze.

 

Wyjaśnijmy sobie od razu jedną rzecz: to nie jest zabawka dla dzieci więc jeśli szukasz prezentu na dzień dziecka to szukaj gdzie indziej. To jest zestaw dla prawdziwych miłośników motoryzacji. I przygotuj się na to, że osiągnięcie celu jakim jest ogromne (57 cm długości, 25 centymetrów szerokości) wściekle pomarańczowe Porsche 911 GT3 RS na twoim biurku będzie cię kosztować sporo wysiłku i czasu. Ale zanim o tym - trochę #carporn. Tak wygląda pudełko w które Lego postanowiło zapakować części do Porsche. Cudo.

 W środku znajdziesz instrukcję obsługi która - uwaga - liczy ponad 500 stron i dokumentuje ponad 850 czynności które trzeba wykonać żeby zbudować ten piękny samochód. Do tego dostajesz kilka mniejszych pudełek po brzegi wypełnionych klockami. Łącznie w zestawie jest 2704 części. Dużo? Mało, jeśli wziąć pod uwagę że inżynierom Lego udało się stworzyć na przykład czterobiegową namiastkę (ale działającą!) skrzyni biegów PDK którą znajdziesz w prawdziwym Porsche.

Do tego silnik, układ kierowniczy i zawieszenie z czerwonymi amortyzatorami oraz obowiązkowe w tej wersji Porsche żółte zaciski hamulców.

Całość wygląda fantastycznie. To najbardziej skomplikowany i najbardziej niesamowity zestaw Lego Technic jaki kiedykolwiek powstał. Do sklepów trafi on na początku czerwca i będzie miał dość zaporową cenę 1400 złotych. Choć z drugiej strony - to najtańsze Porsche 911 GT3 RS jakie możesz kupić więc nie powinieneś wahać się ani chwili!

 

 

 

 

Polecane wideo

Porsche GT3 RS od Lego - chcemy to bardzo!
Porsche GT3 RS od Lego - chcemy to bardzo! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie