Asante Bamboo Bikes: polski pomysł na bambusowe rowery

Rower chyba jeszcze nigdy nie był aż tak ekologiczny
Asante Bamboo Bikes: polski pomysł na bambusowe rowery
Asante Bamboo Bikes/fot. Asante Bamboo Bikes
24.05.2016
Łukasz Kuźmiuk

Jeszcze nie tak dawno większość ludzi z podejrzliwością patrzyła na rowery wykonane z innego materiału niż stal. Teraz jednoślady z włókna węglowego już nie wzbudzają aż takiego zainteresowania, jednak rower z bambusa owszem. A właśnie tego typu pojazdy oferuje polska firma Asante Bamboo Bikes.

 

 

Przedsiębiorstwo powstało jako start-up, a jego założycielem jest student SGH, Igor Pielas. Igor nie ukrywa, że rowery są jego pasją, nawet przez pewien czas jeździł wyczynowo. Chęć założenia własnej działalności gospodarczej w połączeniu z pasją do dwóch kółek zaowocowały niecodziennym pomysłem. A dlaczego wybrał akurat bambus jako materiał do budowy rowerów? Jak podkreśla młody przedsiębiorca, ramy z naturalnego surowca są tak samo trwałe jak stalowe czy aluminiowe, a dodatkowo są lekkie i absorbują nierówności podłoża w trakcie jazdy.

 

Sprawdź też: Cadillac z jacuzzi? A czemu nie!

 

Produkcja rowerów z bambusa ma też drugie dno. Igor Pielas dużą wagę przywiązuje do społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa, dlatego poprzez własną firmę stara się pomagać innym. Rowery Asante Bamboo Bikes powstają częściowo w Ghanie, w rejonie Asante (stąd też nazwa start-up'u), a każdy kupiony w Polsce egzemplarz finansuje stypendium edukacyjne dla jednego ucznia w Afryce. 

 

Asante Bamboo Bikes/fot. Asante Bamboo Bikes

 

Co jeszcze jest wyjątkowego w rowerach Asante Bamboo Bikes? Nie ma dwóch identycznych sztuk. Każda rama jest wykonana jest ręcznie z drewna bambusowego, więc nie ma możliwości, by istniały dwa jednoślady z takim samym układem włókien. Ponadto klient może zaproponować indywidualną kolorystykę swojego roweru oraz nadać mu imię. Każdy egzemplarz jest numerowany, co jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość jednośladu.

 

Bambusowe rowery można zamawiać przez stronę www.asantebikes.com.

Polecane wideo

Asante Bamboo Bikes: polski pomysł na bambusowe rowery
Asante Bamboo Bikes: polski pomysł na bambusowe rowery - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie