Ciężarowy Mercedes z klocków Lego

Pierwszego sierpnia do sklepów trafi nowy zestaw słynnego producenta klocków stworzony we współpracy z lego: Mercedes-Benz Arocs.
Ciężarowy Mercedes z klocków Lego
Ciężarowy Mercedes od Lego to ponad pół metra świetnej zabawy. Zdj. Lego
14.07.2015

Zestaw w najbardziej zaawansowanej serii Technic będzie odzwierciedlał wprowadzoną w 2011 roku ciężarówkę spod znaku trójramiennej gwiazdy. Po złożeniu model ma imponować swymi rozmiarami: długość 510mm, wysokość 310 i szerokość 140mm. Mała ciężarówka zachwycać będzie również pełną funkcjonalnością. Odchylana kabina, otwierane drzwi, skrętne koła to już norma do której Lego zdążyło nas przyzwyczaić. Arocs w duńskim wykonaniu będzie posiadał podnoszoną wywrotkę, wysuwane podpory boczne, oraz koparkę zabudowaną między kabiną a paką. Wszystko automatycznie sterowane systemem pneumatycznym. Do tego w pełni funkcjonalne zawieszenie.

 

Szczęściarze, którzy posiądą Arocsa z Lego będą mieli nie lada wyzwanie: model będzie się składał z 2793 elementów. Było to niezbędne do dokładnego odwzorowania prawdziwej ciężarówki. W tym celu pracownicy Lego odwiedzili fabrykę Mercedesa w Worth aby z bliska podejrzeć proces budowy Arocsa. Ci, których szybko znudzi czteroosiowa wywrotka z koparką, mają do wyboru alternatywny model w tym samym zestawie. Jest to Mercedes-Benz Articulated Construction Truck od długości 770mm! Aż boimy się zapytać o cenę tego cudu klockowej techniki...

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie