Honda Motor Compo

Z auta na skuter - czyli Honda Motor Compo.
Honda Motor Compo
10.03.2015
Sławek Jaroszyński

Słońce za oknem budzi w nas tęsknotę za jazdą jednośladem. Ale czym tu jeździć po zakorkowanym mieście? Chociaż jesteśmy zwolennikami maszyn znacznie szybszych, umiemy docenić skutery w mieście.  Szczególnie doceniamy wyobraźnię twórców najciekawszych koncepcji miejskich jednośladów. Takich jak Motor Compo - elektryczny "concept scooter" Hondy. 

 

Honda Motor Compo - Z takim kierowcą skuter wygląda naprawdę interesująco. Fot. Honda

 

Pokazany kilka lat temu na na targach w Tokio, nie wszedł do produkcji. Jednak warto przypomnieć tę kontrowersyjną, ale ciekawą konstrukcję.  Motor Compo należy do rzadkiej kategorii skuterów "walizkowych" czyli takich, które łatwo zapakujemy do naszego auta. "Walizkowy" jednoślad jest wystarczająco mały, aby zmieścił się w przedziale pasażerskim samochodu. Po złożeniu kierownicy kompaktowy skuter zajmuje niewiele miejsca we wnętrzu. Inżynierowie z Hondy stworzyli maszynę, która po zaparkowaniu samochodu, pozwala w dalszym ciągu na  swobodne i szybkie poruszanie się po zatłoczonym centrum miasta.

 

ZOBACZ TAKŻE: SINCLAIR C5

 

Honda Motor Compo - Specjalne auto dla specjalnego skutera. Fot. Honda


Niektórym pomysł może się wydać głupi i niepotrzebny. Jednak w permanentnie zatłoczonych japońskich miastach wydaje się mieć sens. Honda Motor Compo zasilany jest przez specjalny akumulator, który może także służyć jako zasilanie m.in. dla naszego laptopa. Ba­te­ria, która za­pewnia energię Motor Compo, za­si­la także kli­ma­ty­za­cję i na­gło­śnie­nie auta lub może być wy­ko­rzy­sta­na jako źró­dło za­si­la­nia np. lap­to­pa. 

 

Honda Motor Compo - ergonomiczna bateria jak notebook. Fot. Honda

 

Baterię można wyjąć, będzie miała ona wtedy wielkość netbooka.Razem - sa­mo­chód i sku­ter  tworzą ciekawy koncept i al­ter­na­ty­wę sprawnego po­ru­sza­nia się po za­tło­czo­nym mie­ście. Co prawda, Motor Compo nie wszedł do produkcji seryjnej, ale dziś gdy sprawność i pojemność akumulatorów rośnie z dnia na dzień, skuter tego typu na pewno znów zobaczymy.

 

Honda Motor Compo - wierny skuter cały czas pod ręką. Fot. Honda

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie