Zrób to sam: HUD w Twoim samochodzie

Coraz więcej samochodów ma taki bajer na wyposażeniu. My podpowiadamy jak zrobić sobie HUD samemu, za pomocą telefonu.
Zrób to sam: HUD w Twoim samochodzie
HUD w telefonie: pomysł prosty a skuteczny. Zdj. Piotr Skowron
07.03.2015

HUD czyli Head Up Display, a po naszemu wyświetlacz przezierny, to urządzenie zaimportowane z lotnictwa. Tam już od lat służy do wyświetlania przed pilotem najpotrzebniejszych danych, oraz przede wszystkim celownika. W samochodach taki wyświetlacz ma nieco bardziej pacyfistyczne zadanie i podaje zazwyczaj aktualną prędkość oraz wyświetla najważniejsze komunikaty.

Na szybie możemy również wyświetlić wskazówki nawigacji czy kompas. Zdj. Whilerain Studio
 

Tymczasem z pomocą dla posiadaczy reszty samochodów przychodzą nowe technologie w postaci telefonu z ekranem dotykowym. W AppStore i Sklepie Play można znaleźć dziesiątki aplikacji, które zasymulują nam HUD w naszym aucie. My sprawdziliśmy dwie: Navier HUD i Vision HUD. Obie posiadają milion opcji, od zmiany koloru czcionki, przez różne skórki, wyświetlanie przychodzących SMSów etc. Pierwsza z nich ma również nawigację, której graficzne wskazówki (w płatnej wersji) może rzucić nam na szybę.

 

Do instalacji HUD w samochodzie potrzebne są nam tylko dwie rzeczy: smartfon i podkładka antypoślizgowa. Zdj. Piotr Skowron

Jedyne co musimy mieć, to smartfon lub tablet i podkładka antypoślizgowa. Umieszczamy aparat na niej na podzsybiu i voila! Wreszcie można się poczuć jak pilot myśliwca, lub co najmniej kierowca SAABa 9-5 NG czy Audi RS6.

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie