Gadżety od Jaguara na 60 lecie D-type'a

Jaguar Heritage ’57 Collection, bo tak się bedzie nazywała nowa linia produktów powstała aby uczcić kilka rzeczy. Najważniejsza są 60te urodziny Mr. D
Gadżety od Jaguara na 60 lecie D-type'a
Częścią kolekcji będą wyroby skórzane brytyjskiej firmy Pittards. Fot. Jaguar
28.10.2014

Produkcja jednego z najważniejszych aut dla brytyjskiej marki ruszyła w 1954 roku. Lekkie opływowe sportowe auto napędzane sześciocylindrową rzędówką o pojemności 3400ccm i mocy ponad 250 KM tak naprawdę było głęboką modyfikacją poprzednika C-Type. Taki zestaw rozpędzał się do olbrzymiej jak na te czasy prędkości 261 kmh. Jaguary z zespołu fabrycznego oraz Ecurie Ecosse (fr. Team Scotland) wygrały trzy razy pod rząd 24 godzinny wyścig Le Mans. Kolekcja gadżetów Heritage '57 jest inspirowana ostatnim zwycięstwem z 1957 roku. Wtedy to z 54 startujących aut na metę dojechało 21 aut w tym 5 D-type'ów. Jaguary obsiadły całe podium oraz 4 i 6 miejsce.

Trudno uwierzyć, że to nie prawdziwy samochód, a model. Zbudowanie jednego egzemplarza trwa 300 godzin. Fot. Jaguar

Kolekcja została zaprezentowana na tegorocznych targach w Paryżu, a sprzedaż rusza już za chwilę w listopadzie. Do wyboru mamy skórzaną kurtkę i torbę sportową, niesamowity, ręcznie wykonany model zwycięskiego bolidu w skali 1:8 oraz koszulki. Jaguar zapewnia, że asortyment będzie stale poszerzany. Ceny poznamy razem z otwarciem sprzedaży w sklepie na stronie internetowej producenta.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie