Manetki podgrzewane - ruszaj w drogę w każdych warunkach!

Każdy motocyklista doskonale wie, że diabeł tkwi w szczegółach.
Manetki podgrzewane - ruszaj w drogę w każdych warunkach!
09.09.2022
Katarzyna Lemanowicz

To właśnie te detale w wyposażeniu motocykla tworzą jego unikalność i gwarantują najlepsze wrażenia z jazdy. Elementem wyposażenia, który warto wziąć pod uwagę są manetki podgrzewane. Czemu służy ten gadżet i czy faktycznie jest przydatny? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i przekonać Cię, że podgrzewane manetki to coś dla Ciebie!

Czym jest i do czego służy manetka motocyklowa?

Manetka motocyklowa jest elementem wyposażenia motocyklowego, którego rolą jest zapewnienie  solidnego, wygodnego chwytu kierownicy. Dzięki temu, że manetki mają odpowiednio wyprofilowany kształt i są wykonane z materiału, który zapewnia dobrą przyczepność, dłonie w motocyklowych rękawicach bardzo dobrze trzymają się kierownicy. Zapewnia to nie tylko wygodę i komfort, ale także bezpieczeństwo podczas jazdy. Manetki różnią się od siebie głównie ze względu na to, jaką funkcję pełnią. Po lewej stronie manetka odpowiada tylko za zapewnienie stabilnego chwytu kierownicy. Po prawej stronie maszyny jednak manetka jest jednocześnie operatorem gazu, co sprawia, że jej konstrukcja jest nieco bardziej skomplikowana, a montaż trudniejszy. Manetka posiada zakończenie, które może mieć różny kolor czy fakturę. Większość manetek ma standardowe wymiary, które można dopasowywać do konkretnych wymiarów kierownicy poprzez podcięcie. To najlepszy sposób na idealne dopasowanie manetki do kierownicy. Niektóre modele motocykli posiadają oczywiście manetki dedykowane, które pasują idealnie i sprawdzają się najlepiej, zwykle jednak także sporo kosztują.

Manetki motocyklowe - jakie sprawdzają się najlepiej?

Jedną z istotnych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie manetek jest ich odpowiedni kształt i dopasowanie do konkretnej kierownicy motocykla. Tylko właściwie dopasowane manetki zapobiegną zsuwaniu się dłoni z kierownicy. Manetki najczęściej tworzone są z gumy, czasem także połączonej z aluminium. Na rynku znajdują się różnego rodzaju produkty, które podnoszą komfort i poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Wybierając najlepsze manetki do motocykla, zgodne z większością wymagań motocyklistów terenowych i szosowych, wybieraj przede wszystkim produkty wykonane z trwałych materiałów. Dzięki wysokiej wytrzymałości materiału, manetki będą służyć przez długi czas. Warto wybierać również takie manetki, które są stosunkowo łatwe w montażu, a w zestawie posiadają wszystkie potrzebne elementy montażowe. Zwracaj uwagę na wyprofilowanie manetki i dostosowanie jej kształtu czy wielkości do kierownicy Twojego motocykla bądź na możliwość docięcia manetki na odpowiedni wymiar.

Podgrzewane manetki na każdą pogodę

Ciekawym dodatkiem do każdego motocykla są podgrzewane manetki. Mają wielu zwolenników, jednak ich popularność dopiero wzrasta. Podgrzewane manetki to sprytny sposób na przedłużenie sezonu motocyklowego, a do tego idealny gadżet na niekorzystną pogodę. Zobaczysz, jak często będziesz z nich korzystał! Podczas deszczu, na początku sezonu bądź na jego końcu, gdy temperatura niekoniecznie jest zachęcająca. Podgrzewana kierownica będzie doskonałym rozwiązaniem problemu zimnych dłoni w każdych warunkach. Pod kątem technicznym, aby możliwe było podgrzewanie, manetki muszą posiadać akumulator i cały układ ładowania. Warto pamiętać o tym, że do motocykli miejskich i tych o niewielkich rozmiarach i małych pojemnościach silnika zdecydowanie najlepiej sprawdzą się manetki o mniejszych akumulatorach i słabszych układach ładowania. Mają one swoje zalety, do których należy przede wszystkim niższy pobór prądu. Docenisz to zimą, gdy Twój akumulator będzie dodatkowo chroniony przed niedoładowaniem w czasie krótkich tras. Każda podgrzewana manetka posiada panel sterowania, który umożliwia płynną regulację temperatury podczas jazdy. Panele sterowania w większości przypadków są wodoodporne, co pozwala na używanie ich nawet podczas deszczu. Mają elegancki wygląd i bardzo łatwą, intuicyjną obsługę. Wiele modeli posiada dodatkowo tryb oszczędzania energii na wypadek, gdy zapomnisz wyłączyć ogrzewania manualnie.

Czy warto zainwestować w manetki z podgrzewaniem?

Na to pytanie odpowiedź jest jednoznaczna - oczywiście, że tak! Podgrzewanie przyda się zarówno długodystansowcom w dalekich trasach, jak również motocyklistom, którzy poruszają się głównie po mieści na niewielkich dystansach. Zaletą podgrzewanych manetek jest nie tylko komfort cieplny i rozwiązanie problemu zimnych dłoni, ale także niwelowanie nieprzyjemnych drgań, zapewnienie stabilnego chwytu kierownicy i większe poczucie kontroli nad pojazdem. To wszystko przekłada się zarówno na wygodę, jak i na bezpieczeństwo motocyklisty i innych użytkowników ruchu drogowego. Manetki motocyklowe o najwyższej jakości znajdziesz w sklepie imready.eu. Każdy produkt dostępny w ofercie to doskonały wybór dla Twojego motocykla czy skutera. Szybkie zamówienia i błyskawiczna dostawa zachęcają do zakupów. Manetki dostępne są w różnych kolorach, podobnie jak inne dodatkowe akcesoria motocyklowe, oferowane przez sklep.

 

Artykuł partnera

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie