Wynajem długoterminowy, czyli najkrótsza droga do nowego samochodu

To zdecydowanie jedna z najprostszych i najszybszych możliwości, by stać się użytkownikiem nowego samochodu.
Wynajem długoterminowy, czyli najkrótsza droga do nowego samochodu
15.12.2021
Katarzyna Lemanowicz

Nie tylko to stanowi jednak o atrakcyjności wynajmu długoterminowego samochodu. Jakie są inne jego zalety?

Wynajem długoterminowy pojazdów od kilku lat staje się jedną z najbardziej popularnych metod na to by stać się użytkownikiem nowego samochodu. Co stanowi o jego atrakcyjności?

Najem długoterminowy samochodów osobowych, czyli jak abonament na telefon

Długoterminowy wynajem samochodów przypomina faktycznie w dużym stopniu korzystanie z wielu innych dóbr na zasadach abonamentu.
Samochód w tej ofercie staje się w stu procentach wygodną usługą. Wystarczy jedynie wybrać model auta oraz zdecydować, jak długo będzie ono potrzebne. Minimalny okres użytkowania przy wynajmie długoterminowym to rok, a maksymalny to cztery lata. Wystarczy więc tylko podpisać umowę, by - bez wnoszenia jakiejkolwiek opłaty wstępnej - po prostu wsiąść do auta i odjechać. Później co miesiąc opłacać należy jedynie abonament za użytkowanie. Jak wysoki on będzie? To wszystko uzależnione jest od długości trwania podpisanej umowy oraz od tego, jak duże przebiegi wynajęte auto będzie pokonywało.
Długoterminowy wynajem samochodów niesie ze sobą jednak i o wiele więcej zalet. Zasadniczo można stwierdzić, że w przypadku tej właśnie usługi finansowej faktura za wynajem auta poza rachunkami za paliwo będzie jedyną związaną z utrzymaniem samochodu. Jak to możliwe? A co z opłatami za usługi serwisowe lub ubezpieczenie? Bez obaw. Wszystkie te koszty są już zawarte w miesięcznej opłacie za wynajem. Faktura ta może zawierać także opłatę związaną z wymianą opon. A co w przypadku awarii wynajętego samochodu. Długoterminowy najem samochodów przewiduje i taką opcję. Firma finansująca samochód podstawi na czas naprawy kompletnie sprawny pojazd.

Wynajem długoterminowy dla firm, czyli same zalety

Jak widać, jedną z największych zalet wynajmu długoterminowego dla firm jest przewidywalność kosztów związanych z eksploatacja samochodu. Już przy podpisywaniu umowy na długoterminowy najem auta można dokładnie wyliczyć, ile będzie kosztowało miesięcznie użytkowanie samochodu. Ma to szczególnie duże znaczenie zwłaszcza w przypadku większych flot. Dlaczego? Dla większych odbiorców usługi długoterminowego wynajmu samochodów przygotowano oferty, dzięki którym na wszystkie wypożyczone auta dostają jedną fakturę. Nie ma żadnych dodatkowych faktur za przeglądy serwisowe itp. Długoterminowy wynajem samochodów pozwala więc na oszacowanie użytkowania floty już w momencie jej tworzenia na bazie aut z długoterminowego najmu.

Wynajem długoterminowy dla firm - najważniejsze korzyści

Należą do nich:

  • bardzo atrakcyjna i stała rata miesięczna wraz z dodatkowymi usługami, takimi jak serwis w ASO;
  • elastyczny okres wynajmu od dwunastu do czterdziestu ośmiu miesięcy;
  • możliwość wypożyczenia długoterminowo wszystkich dostępnych na polskim rynku marek samochodów osobowych oraz dostawczych;
  • zerowa wpłata własna;
  • możliwość modyfikowania wybranych zapisów umowy już w trakcie realizacji jej postanowień;
  • elastyczność formy zakończenia umowy. Możliwe zdanie samochodu, wymiana na nowy lub wykup.

Ponadto użytkownicy samochodów w wynajmie długoterminowym mogą korzystać z takich udogodnień jak:

  • przewidywalność kosztów związanych z obsługą floty samochodów;
  • ograniczenie do minimum operacji księgowych (jedna faktura) oraz administracyjnych;
  • dodatkowe usługi w ramach opłaty abonamentowej;
  • pomoc wykwalifikowanych specjalistów w zarządzaniu flotą.

Wynajem długoterminowy samochodów to także wiele elementów rozszerzonej obsługi technicznej. Składa się na nią sześćset punktów obsługi znajdujących się na terenie całej Polski. Do serwisu zawsze jest więc blisko. Każdego roku wszystkie one obsługują ponad 30 tys. samochodów. Klienci Carefleet S.A. mogą też liczyć na całodobowe wsparcie. Samochód nie chce odpalić? Wystarczy zadzwonić, by pojawiła się pomoc techniczna. Wynajem długoterminowy to właśnie idealna oferta dla wszystkich, którzy chcą się cieszyć korzyściami, jakie daje nowy samochód, a jednocześnie nie chcą poświęcać czasu na czynności związane z serwisowaniem czy potencjalnymi naprawami. Zresztą specjaliści Carefleet S.A. będą także prowadzić kalendarz związany z eksploatacją samochodu. Sami przypomną, kiedy należy udać się na gwarancyjny przegląd. Przegląd, który w przypadku wynajmu długoterminowego będzie zawsze bezpłatny.

Karty paliwowe? To tylko jedna z opcji w wynajmie długoterminowym

Zgadza się. Carefleet S.A. zarządza także systemem kart paliwowych w swej ofercie wynajmu długoterminowego dla odbiorców flotowych. Dzięki niej wszyscy użytkownicy samochodów będą tankować taniej, a płatność za paliwo będzie odbywać się zbiorczo dla wszystkich aut we flocie. To również pomaga zredukować zbędny obieg faktur i dokumentów potwierdzających pokonane przebiegi. Dzięki specjalnej aplikacji uda się zawsze szybko zlokalizować współpracującą z Carefleet stację benzynową, jak również zlokalizować wszystkie znajdujące się we flocie pojazdy.

A może auto poleasingowe?

Carefleet oferuje także duży wybór samochodów poleasingowych. Dzięki specjalnej wyszukiwarce na stronie firmy można przebierać w najrozmaitszych ofertach małych samochodów miejskich czy dużych SUV-ów. Proponowane z myślą o biznesie są też samochody dostawcze. Dużą zaletą samochodów poleasingowych jest ich atrakcyjna cena. Jednocześnie oferowane egzemplarze to auta stosunkowo młode. Ich wiek na ogół oscyluje w okolicach trzech lat. W związku z tym niektóre z nich objęte są jeszcze wręcz gwarancją producenta (Seat udziela jej np. na pięć lat!)
Co równie istotne, w przypadku aut poleasingowych znana jest ich wszystkich przeszłość. Wszystkie bowiem pochodzą z polskich salonów, w których ASO śledzona była ich cała historia usług i ewentualnie napraw. Jeśli nawet któryś z pojazdów przechodził naprawę blacharską, nie jest to tajemnicą. Również i takie naprawy są udokumentowane.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
bogi (Ocena: 5) dzisiaj 11:24
Ja teraz korzystam z wynajmu w firmie Master1 i mam focusa, na miasto spoko, demon prędkości to nie jest, spalanie jakby tam było 2.0 i 250km bo średnie ok. 10l. Czegoś lepszego w podobnej cenie raczej nie znajdziesz, szukałem. Ogólnie polecam jeśli potrzebujesz czegoś na chwile. Sam wiem, ze raczej zrezygnuję z niego przy końcu umowy i wezmę cos innego mocniejszego, szczególnie, że róznica w cenie miesięcznego wynajmu nie będzie duża. Będzie to już moje 3 auto z Master1. Jak dla mnie najwygodniejsza opcja i w sumie zero zobowiązań.
odpowiedz
xxxx (Ocena: 5) 17.05.2022 12:57
Korzystałem przez jakiś czas w ramach wynajmu w firmie. Firma w jakiej pracowałem nie brała leasingu ale wynajmowała auta w Master1. Sam się swego czasu interesowałem nad wynajmem prywatnym dla siebie, ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu ale oferta była jedna z lepszych na jakie natrafiłem.
odpowiedz
Serwus (Ocena: 5) 16.05.2022 11:51
Cześć, Posiada może ktoś z was wynajem długoterminowy z Master1? Mają aktualnie ciekawą ofertę na forda focusa (Klasa C), który odpowiada mi jeśli chodzi o moje potrzeby. Serwis, ubezpieczenie, wymiana opon ponoć wszystko w cenie. Fajnie, bo jest możliwosć podpisania umowy na 12 miesięcy i czegoś takiego szukałem. Jest jakiś haczyk?
odpowiedz
Polecane dla Ciebie