Wynajem długoterminowy, czyli najkrótsza droga do nowego samochodu

To zdecydowanie jedna z najprostszych i najszybszych możliwości, by stać się użytkownikiem nowego samochodu.
Wynajem długoterminowy, czyli najkrótsza droga do nowego samochodu
15.12.2021
Katarzyna Lemanowicz

Nie tylko to stanowi jednak o atrakcyjności wynajmu długoterminowego samochodu. Jakie są inne jego zalety?

Wynajem długoterminowy pojazdów od kilku lat staje się jedną z najbardziej popularnych metod na to by stać się użytkownikiem nowego samochodu. Co stanowi o jego atrakcyjności?

Najem długoterminowy samochodów osobowych, czyli jak abonament na telefon

Długoterminowy wynajem samochodów przypomina faktycznie w dużym stopniu korzystanie z wielu innych dóbr na zasadach abonamentu.
Samochód w tej ofercie staje się w stu procentach wygodną usługą. Wystarczy jedynie wybrać model auta oraz zdecydować, jak długo będzie ono potrzebne. Minimalny okres użytkowania przy wynajmie długoterminowym to rok, a maksymalny to cztery lata. Wystarczy więc tylko podpisać umowę, by - bez wnoszenia jakiejkolwiek opłaty wstępnej - po prostu wsiąść do auta i odjechać. Później co miesiąc opłacać należy jedynie abonament za użytkowanie. Jak wysoki on będzie? To wszystko uzależnione jest od długości trwania podpisanej umowy oraz od tego, jak duże przebiegi wynajęte auto będzie pokonywało.
Długoterminowy wynajem samochodów niesie ze sobą jednak i o wiele więcej zalet. Zasadniczo można stwierdzić, że w przypadku tej właśnie usługi finansowej faktura za wynajem auta poza rachunkami za paliwo będzie jedyną związaną z utrzymaniem samochodu. Jak to możliwe? A co z opłatami za usługi serwisowe lub ubezpieczenie? Bez obaw. Wszystkie te koszty są już zawarte w miesięcznej opłacie za wynajem. Faktura ta może zawierać także opłatę związaną z wymianą opon. A co w przypadku awarii wynajętego samochodu. Długoterminowy najem samochodów przewiduje i taką opcję. Firma finansująca samochód podstawi na czas naprawy kompletnie sprawny pojazd.

Wynajem długoterminowy dla firm, czyli same zalety

Jak widać, jedną z największych zalet wynajmu długoterminowego dla firm jest przewidywalność kosztów związanych z eksploatacja samochodu. Już przy podpisywaniu umowy na długoterminowy najem auta można dokładnie wyliczyć, ile będzie kosztowało miesięcznie użytkowanie samochodu. Ma to szczególnie duże znaczenie zwłaszcza w przypadku większych flot. Dlaczego? Dla większych odbiorców usługi długoterminowego wynajmu samochodów przygotowano oferty, dzięki którym na wszystkie wypożyczone auta dostają jedną fakturę. Nie ma żadnych dodatkowych faktur za przeglądy serwisowe itp. Długoterminowy wynajem samochodów pozwala więc na oszacowanie użytkowania floty już w momencie jej tworzenia na bazie aut z długoterminowego najmu.

Wynajem długoterminowy dla firm - najważniejsze korzyści

Należą do nich:

  • bardzo atrakcyjna i stała rata miesięczna wraz z dodatkowymi usługami, takimi jak serwis w ASO;
  • elastyczny okres wynajmu od dwunastu do czterdziestu ośmiu miesięcy;
  • możliwość wypożyczenia długoterminowo wszystkich dostępnych na polskim rynku marek samochodów osobowych oraz dostawczych;
  • zerowa wpłata własna;
  • możliwość modyfikowania wybranych zapisów umowy już w trakcie realizacji jej postanowień;
  • elastyczność formy zakończenia umowy. Możliwe zdanie samochodu, wymiana na nowy lub wykup.

Ponadto użytkownicy samochodów w wynajmie długoterminowym mogą korzystać z takich udogodnień jak:

  • przewidywalność kosztów związanych z obsługą floty samochodów;
  • ograniczenie do minimum operacji księgowych (jedna faktura) oraz administracyjnych;
  • dodatkowe usługi w ramach opłaty abonamentowej;
  • pomoc wykwalifikowanych specjalistów w zarządzaniu flotą.

Wynajem długoterminowy samochodów to także wiele elementów rozszerzonej obsługi technicznej. Składa się na nią sześćset punktów obsługi znajdujących się na terenie całej Polski. Do serwisu zawsze jest więc blisko. Każdego roku wszystkie one obsługują ponad 30 tys. samochodów. Klienci Carefleet S.A. mogą też liczyć na całodobowe wsparcie. Samochód nie chce odpalić? Wystarczy zadzwonić, by pojawiła się pomoc techniczna. Wynajem długoterminowy to właśnie idealna oferta dla wszystkich, którzy chcą się cieszyć korzyściami, jakie daje nowy samochód, a jednocześnie nie chcą poświęcać czasu na czynności związane z serwisowaniem czy potencjalnymi naprawami. Zresztą specjaliści Carefleet S.A. będą także prowadzić kalendarz związany z eksploatacją samochodu. Sami przypomną, kiedy należy udać się na gwarancyjny przegląd. Przegląd, który w przypadku wynajmu długoterminowego będzie zawsze bezpłatny.

Karty paliwowe? To tylko jedna z opcji w wynajmie długoterminowym

Zgadza się. Carefleet S.A. zarządza także systemem kart paliwowych w swej ofercie wynajmu długoterminowego dla odbiorców flotowych. Dzięki niej wszyscy użytkownicy samochodów będą tankować taniej, a płatność za paliwo będzie odbywać się zbiorczo dla wszystkich aut we flocie. To również pomaga zredukować zbędny obieg faktur i dokumentów potwierdzających pokonane przebiegi. Dzięki specjalnej aplikacji uda się zawsze szybko zlokalizować współpracującą z Carefleet stację benzynową, jak również zlokalizować wszystkie znajdujące się we flocie pojazdy.

A może auto poleasingowe?

Carefleet oferuje także duży wybór samochodów poleasingowych. Dzięki specjalnej wyszukiwarce na stronie firmy można przebierać w najrozmaitszych ofertach małych samochodów miejskich czy dużych SUV-ów. Proponowane z myślą o biznesie są też samochody dostawcze. Dużą zaletą samochodów poleasingowych jest ich atrakcyjna cena. Jednocześnie oferowane egzemplarze to auta stosunkowo młode. Ich wiek na ogół oscyluje w okolicach trzech lat. W związku z tym niektóre z nich objęte są jeszcze wręcz gwarancją producenta (Seat udziela jej np. na pięć lat!)
Co równie istotne, w przypadku aut poleasingowych znana jest ich wszystkich przeszłość. Wszystkie bowiem pochodzą z polskich salonów, w których ASO śledzona była ich cała historia usług i ewentualnie napraw. Jeśli nawet któryś z pojazdów przechodził naprawę blacharską, nie jest to tajemnicą. Również i takie naprawy są udokumentowane.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
Warius (Ocena: 5) 26.05.2022 14:57
Korzystam z ich oferty wynajmu już od dobrych kilku lat. Co rok zmieniam auto na nowe (wybieram zwykle właśnie auta z klasy premium). Procedura szybka, wszystko da się załatwić zdalnie. Poza tym 2-3 dni i masz auto praktycznie przed domem.
odpowiedz
markowski (Ocena: 5) 26.05.2022 14:23
Jak długo trwa procedura wynajmu samochodu? Długo trzeba czekać na auto?
odpowiedz
Warius (Ocena: 5) 26.05.2022 13:59
W przypadku takich aut jeśli chcesz mieć jakąś sensowną miesięczną ratę, musisz brać leasing na jakieś 10 lat. Osobisćie nie chciałbym pakować się w tak długie zobowiązanie. Poza tym jak sobe przekalkulujesz ile wtedy oddasz kasy, to jest to średnio opłacalne. W przypadku takich droższych aut premium, lepszą opcją bedzie kupienie za gotówkę albo wynajem długoterminowy. Celowałbym w to drugie, bo takl jak piszesz auta klasy premium bardziej tracą na wartości niże te ze średniej półki albo tańsze.
odpowiedz
markowski (Ocena: 5) 26.05.2022 13:39
No właśnie pytając o najem aut używanych miałem na myśli te droższe samochody, które wyjściowo w salonach kosztuję 400 - 500 tysięcy a jak wiadomo one dość szybko tracą na wartości i już po roku, półtora można je kupić prawie 100k taniej a to sporo. Ogólnie biorę pod uwagę albo leasing albo wynajem długoterminowy
odpowiedz
Warius (Ocena: 5) 26.05.2022 13:06
Na ten moment nie jest to populany sposób. Stosuje takie coś np. MasterLease. Obecnie wpuszczają wiele dobrej klasy aut z niewielkim przebiegiem w wynajem długoterminowy, zerknij sobie na stronę, ewentulanie wybierz się na jeden z ich placów w Polsce i popytaj się u ludzi którzy tam pracują. Czesto oni wiedzą na początku jakie samochody będą w niedługim czasie dostępne w możliwości wynajmu.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie