Czym jest i jaki zakres obejmuje ubezpieczenie motocykla?

Polisa ubezpieczeniowa w przypadku wszystkich pojazdów mechanicznych ma takie samo znaczenie.
Czym jest i jaki zakres obejmuje ubezpieczenie motocykla?
15.12.2021
Katarzyna Lemanowicz

Musi być aktualna, bez względu na ilość kół w pojeździe. Jaką polisę wybrać w przypadku motocykla? O co można ją uzupełnić? Na jaki okres zostanie zawarta? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się poniżej.

Wiosna i lato to doskonałe pory roku na wyciągnięcie z garażu motocykli i skuterów. Słoneczna pogoda, dobra widoczność i chęć poczucia wolności – to elementy dobrze znane każdemu użytkownikowi dwóch kółek. 

Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem i czasem wycieczka kończy się awarią lub wypadkiem. Warto mieć wtedy odpowiednie ubezpieczenie, które zapewni prawdziwe poczucie bezpieczeństwa. 

Ubezpieczenie motocykla – co to za polisa?

Motocykle, tak jak inne pojazdy poruszające się po drogach w otwartym ruchu, muszą posiadać obowiązkową polisę OC. Dokładnie tak samo należy postąpić w przypadku ubezpieczenia skutera. Mimo że z tych jednośladów korzysta się zazwyczaj tylko przez część roku, to polisa zawierana jest na okres 12 miesięcy. 

Polisa OC chroni sprawcę wypadku przed roszczeniami ze strony poszkodowanych, czyli pokryciem kosztów naprawy pojazdu poszkodowanego, jego ewentualnego leczenia i wypłaty świadczeń. To zdejmuje z posiadacza OC potencjalne koszty, za które w takim przypadku odpowiada ubezpieczyciel.

Co jeszcze gwarantuje polisa OC? LINK4 oferuje dodatkowe usługi, jak Program Pomocy i Assistance Opony, w ramach którego możesz liczyć m.in. na pomoc drogową w ciągu 30 minut na terenie całego kraju przez całą dobę, transport do warsztatu, czy pomoc przy wymianie opony. Klienci posiadający dodatkowo Auto Assistance mają zapewnione holowanie do 200 km, pomoc w niemal całej Europie, a nawet dostarczenie paliwa. Można poczuć się bezpiecznie, prawda?

Czy warto ubezpieczyć motocykl?

W Polsce codziennie dochodzi do wielu zdarzeń drogowych, w większości z udziałem samochodów. Jednak konsekwencje kolizji czy wypadku dla motocyklisty są o wiele bardziej dotkliwe i bolesne. 

Wiosna i lato to czas, gdy słońce jest wysoko, temperatura przyjemna, i aż chce się wsiąść na motor i poczuć tę legendarną dla wielu wolność. Niestety dobra pogoda sprawia, że użytkownicy dróg, w tym również piesi, są rozkojarzeni. Przecież jest tak przejrzyście, nie ma mgły, widoczność jest doskonała, nic nie może się przydarzyć. 

Nie ma nic bardziej mylnego. Motocykl jest znacznie krótszy i węższy niż samochód, trudniej dostrzec go z odległości. Warto też zaznaczyć, że motocyklisty nic tak naprawdę nie chroni. Nawet profesjonalny kombinezon i wysokiej jakości kask nie dają pełnej ochrony. W razie wypadku konsekwencje mogą być różne – przetarcia, połamania, utrata przytomności, długa rehabilitacja, ale niestety nawet utrata życia czy kalectwo.

Dlatego tak ważne jest, aby zawsze móc liczyć na profesjonalną pomoc. Z kolei pakiet NNW chroni Twoje zdrowie i życie – z powodu nieszczęśliwego wypadku możesz znacznie ucierpieć. Wtedy konieczna bywa rehabilitacja czy dostęp do badań. Właśnie na takie cele możesz przeznaczyć otrzymane środki. A jeśli wskutek wypadku stracisz życie, Twoi bliscy otrzymają odszkodowanie finansowe, które z pewnością będzie dla nich pomocne.

Ubezpieczenie motocykla – podsumowanie

Motocykliści zawsze są w znacznie większym stopniu narażeni na uszkodzenia ciała podczas wypadku niż kierowcy samochodów. Nawet najdroższa i najlepsza odzież nie chroni w pełnym zakresie i nie ma także polisy, która w 100 % zastąpi zdrowy rozsądek za kierownicą. Warto jednak mieć wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego, które w razie nieprzyjemnych zdarzeń przyjdzie z pomocą. 

LINK4 wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników motocykli oraz skuterów i oferuje sprawdzone rozwiązania, dopasowane do potrzeb każdego zwolennika wiatru we włosach. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej warto rozszerzyć o NNW, które chroni kierowcę i pasażerów, a także pakiet Wracaj do zdrowia. 

Już dziś sprawdź ofertę LINK4 https://www.link4.pl/ubezpieczenie-motocykla i podróżuj bezpiecznie!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie