Jak dobrać opony do SUV-a?

Warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.
Jak dobrać opony do SUV-a?
Fot. Brydon McCluskey / Unsplash
12.04.2021

Zbliża się nowy sezon, a zatem najwyższy czas rozejrzeć się za solidnymi oponami do naszych SUV-ów. Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami tych maszyn, dobrze wiecie, że tego rodzaju auta mają swoją specyficzną charakterystykę, a co za tym idzie – również i potrzeby. Jak dobrać odpowiednie opony do samochodów typu SUV? Biorąc na warsztat oponę EcoControl SUV z oferty marki Fulda, wymieniamy kilka kwestii, o których warto pamiętać.

#1 Lekkość

Lekka opona do masywnego samochodu? To ma sens. Warto wiedzieć, że w przypadku SUV-ów ten parametr nabiera szczególnego znaczenia. Stosunkowo lekka opona EcoControl SUV została zaprojektowana tak, aby mieć lżejszą konstrukcję, dzięki czemu niższe są opory toczenia. Przynosi to w konsekwencji lepszą efektywność paliwową, która zapewnia bardziej dynamiczną jazdę, a zarazem mniejsze spalanie.

#2 Doskonała przyczepność

To podstawowa cecha każdego solidnego ogumienia, bez względu na rodzaj auta. Dobrej jakości opona do SUV-a powinna mieć wyjątkowo dobrą przyczepność ze względu na gabaryty auta. Wspomniane opony Fulda składają się z adhezyjnej mieszanki krzemionkowej, która znacznie poprawia hamowanie i prowadzenie samochodu.

Fot. Robert Garcia / Unsplash

#3 Większa powierzchnia styku opony z podłożem

Zwiększona powierzchnia styku opony z podłożem jest bardzo istotna nie tylko w przypadku SUV-ów. Posiadające tę cechę opony EcoControl SUV znacząco wpłyną na poprawę przebiegów naszego auta. Przyglądając się parametrom interesującej nas opony, warto zwrócić uwagę, aby konstrukcja opony łączyła się z trwałą mieszanką bieżnika.

Fot. iStock

Wszystkie powyższe cechy znajdziemy w oponach EcoControl SUV z oferty marki Fulda. Dostępne są w 15 rozmiarach, w tym 14 nowych.

Więcej o firmie i jej produktach znajdziesz na stronie: www.fulda.com.

Fot. fulda.com

O marce Fulda

Fulda to jedna z najpopularniejszych niemieckich marek opon, która działa na rynku już od ponad 120 lat. Przez pierwsze sześć lat swojej działalności, od 1900 roku, w Zakładach Gumowych Fulda produkowano opony do wózków dziecięcych i powozów konnych. Potem przyszedł czas na opony do motocyklów, rowerów i samochodów. W latach 60. Fulda dołączyła do koncernu Goodyear. Co ciekawe, Fulda była pierwszym zakładem Goodyeara w Europie, który w 1993 roku otrzymał certyfikat jakości DIN ISO 9002 potwierdzający wysoką jakość produkcji i montażu.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Fulda.

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie