Jak skutecznie odmrozić szybę samochodową?

Przymrozki i opady śniegów nie są najlepszą wiadomością dla kierowców. Oznacza to często utrudnione warunki na drogach. Często zwłaszcza rano, kiedy rano spieszymy się do pracy okazuje się, że mamy do czynienia z zamarzniętymi szybami. Jak szybko uporać się z tym problemem?
Jak skutecznie odmrozić szybę samochodową?
unsplash.com
19.12.2023

Klasyką gatunku w tej kwestii jest skrobaczka, która najlepiej jak będzie połączona ze szczotką. Dzięki takiemu zestawowi w miarę szybki sposób pozbędziemy się lodu z naszych szyb. Co ważne, sama skrobaczka jest mała, więc możemy mieć ją zawsze “pod ręką”. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wozić ją przez cały rok w schowku. Przy wyborze skrobaczki zwróćmy uwagę czy jest wykonana z dobrego plastiku oraz jak duża jest powierzchnia czyszcząca. Wspomniana wcześniej szczotka przyda się w przypadku opadów śniegu. Zanim zaczniemy skrobanie szyb, najpierw trzeba odśnieżyć nasze auto.

Do odmrażania szyb lub w szczególności ciężko dostępnych elementów dla skrobaczki warto wybrać chemię samochodową. Specjalnie przygotowane płyny rozpuszczają bez większych problemów lód znajdujący się na powierzchni auta.

Istnieją również domowe metody na wykonanie swojego płynu do odmrażania. W tym celu można wykonać miksturę, która składa się z wody oraz spirytusu. Niektórzy również proponują wymieszanie octu z wodą w proporcji 3:1. Zbawienny może okazać się również termos z wrzątkiem. Za sprawą pary wodnej możemy odmrozić np. zamek od drzwi. Sposób docenią właściciele starszych aut.

Kolejnym sposobem, który wymaga trochę więcej planowania są maty na szybę. Ochronią one szybę przed przymrozkami, a rano zaoszczędzimy trochę czasu i nerwów.

Podczas uruchomienia samochodu warto skorzystać, jeśli oczywiście posiadamy z podgrzewania przedniej i tylnej szyby oraz lusterek. Eksperci również zaznaczają, że dzisiejsze samochody potrzebują maksymalnie minuty na rozprowadzenie wszystkich cieszy, więc nie musimy czekać aż auto się nagrzeje na postoju. Wtedy też, szczególnie w nowych auta ogrzewanie pracuje mniej efektywnie. Warto dodać, że postój auta na włączonym silniku dłużej niż minutę grozi mandatem w wysokości 100 złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie