Oto dowód na to, że starzy ludzie nie powinni prowadzić aut

Są niebezpieczni nie tylko dla siebie, ale także dla innych
Oto dowód na to, że starzy ludzie nie powinni prowadzić aut
Fot. YouTube
04.11.2016
Łukasz Kuźmiuk

Zdarzenie miało miejsce w okolicach miasta Santa Fe w USA. Policjant zauważył na parkingu Toyotę z płonącym przodem, za kierownicą której siedziała staruszka. Funkcjonariusz czym prędzej ruszył na pomoc kobiecie i pomógł jej opuścić pojazd. Po uratowaniu poszkodowanej udało się ugasić ogień.

 

 

Jak w ogóle doszło do tej sytuacji? 87-latka wybrała się w podróż autem do doktora, jednak po drodze złapała "kapcia" w przedniej lewej oponie. Incydent ten pozostał niezauważony przez kierującą pojazdem, dlatego kolejne kilometry pokonała ze zniszczoną "gumą". Trudno dokładnie w jaki sposób doszło do rozniecenia ognia, jednak na nagraniu widać, że pożar objął sporą część samochodu.

 

Sprawdź też: Ten filmik jasno pokazuje, że narkotyki i samochód nie powinny się ze sobą łączyć [WIDEO]

 

Szczerze powiem, że zbulwersowałem się oglądając ten filmik. Czemu ta kobieta w ogóle miała możliwość prowadzenia pojazdu? Jej czas reakcji i możliwości ruchowe przemawiają za odebraniem jej prawa jazdy. Co ważne, takich kierowców z wieloma latami na karku jest znacznie, znacznie więcej, a niektórzy z nich funkcjonują podobnie. Rozumiem, że samochód daje możliwość pokonywania dużych odległości, ale kierowanie autem wiąże się również z odpowiedzialnością. Badania kierowców po osiągnięciu pewnego wieku i sprawdzanie ich zdolności do prowadzenia maszyn nagle zaczęły mieć więcej sensu...

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie