Będzie tor w Łodzi?

Wszystko zależy od jej mieszkańców. Pod koniec września odbędzie się głosowanie na projekt realizowany z budżetu obywatelskieg
Będzie tor w Łodzi?
Zawody kartingowe w Zielonej Górze. Zdj. Media 4U
05.09.2015

Nareszcie powoli w naszym kraju rusza się coś z popularnym sportem motorowym. Nowe obiekty powstały w Toruniu czy Bydgoszczy, na tor w Słomczynie wchodzi zaraz sprzęt budowlany. To jednak cały czas mało. Olbrzymią szansą są budżety obywatelskie, które są wydzielane w coraz większej ilości miast. Chodzi o pieniądze z kasy miasta/gminy/powiatu, o których przeznaczeniu decydują sami mieszkańcy. Krakowianie już zdecydowali o budowie toru motocyklowo – samochodowego, teraz jest szansa na Łódź.

 

 

Włodzimierz Gołębiowski złożył taki projekt do magistratu łódzkiego, co więcej przeszedł on wstępną weryfikację i trafi pod głosowanie mieszkańców. Ma być to nowoczesny tor kartingowy z częścią dla ośrodka doskonalenia jazdy. Takich obiektów nigdy za dużo. Karting powoli przeżywa drugą młodość w Polsce. Ten sport doskonale kształci pod kątem politechnicznym młodzież, ponadto jest świetną trampoliną do wejścia w poważniejsze klasy wyścigowe. Gokarty uczą praw fizyki, panowania nad pojazdem. Do tego tor oraz płyta poślizgowa pozwolą się wyszaleć zwykłym kierowcom i nabrać doświadczenia z zachowaniem się w awaryjnych sytuacjach na drodze. Zachęcamy wszystkich Łodzian do poparcia tego pomysłu. Głosowanie już od 19 do 27 września.

 

Po więcej informacji zapraszamy na profil facebookowy Moto Parku Łódź

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie