Reklama

Rolls-Royce debiutuje w Forza Motorsport 5

środa 13.08.2014
Rolls-Royce debiutuje w Forza Motorsport 5 fot. Forza Motorsport 5

Rolls-Royce jest marką, która od lat wyznacza standardy w segmencie aut luksusowych. Jeśli chcesz najlepszą limuzynę na świecie - kupujesz Rollsa, takie jest niepisane prawo. Twórcy Phantoma znani są również z tego, że nijak mają się do sportów motorowych, ba - żaden z ich samochodów nie wziął nigdy w nich udziału(prawie), aż do dziś.

Nie, nie zobaczymy Ghosta przedzierającego się przez pustynie Rajdu Dakar, nie zobaczymy też Phantoma na odcinkach specjalnych, zobaczymy natomiast model Wraith, czyli najmocniejszy i najbardziej dynamiczny samochód z gamy RR, w najnowszej odsłonie Forza Motorsport. Wprawdzie będziemy mieli do czynienia jedynie z wirtualnym Rolls-Roycem, ale lepszy rydz, niż nic, a ten rydz jest najmocniejszym przedstawicielem tej brytyjskiej marki w historii.

 

Tony mocy

Choć moc w limuzynach nie służy do wyścigów pomiędzy światłami, tylko do swobodnego napędzania w tym przypadku 2,4-tonowego zestawu, jednostka napędowa Wraitha wciąż zasługuje na kilka słów uznania. Najmocniejszego Rollsa zasila 6.6-litrowy silnik V12 twin-turbo o mocy 630 koni mechanicznych i 800Nm momentu obrotowego. To pozwala na rozpędzenie tego samochodu od 0-100km/h 4,4 sekundy - w tym samym czasie pierwszą "setkę" zobaczymy w BMW M5.

 

"Za darmo" nie umarło

Koszt w pełni wyposażonego Wraitha z pewnością będzie oscylować w granicach 400.000$. Za tą samą przyjemność(no dobra, prawie tą samą) w Forzy będziemy musieli zapłacić.. nic. Ten model jest obecnie dostępny do ściągnięcia zupełnie za darmo. Tylko jedna, jedyna uwaga. Forza, podobnie jak Gran Turismo, jest grą szczególnie lubianą przez drifterów, którzy odnajdują w powyższych tytułach niespotykany gdzie indziej realizm. Idąc tym tropem, jest tylko kwestią czasu, aż zobaczymy zdjęcia obniżonego do granic możliwości Wraitha który w dodatku będzie pokonywał zakręt bokiem.

Piotr Stokowski

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama