Reklama

Jubileusz w Audi Hungaria: z taśmy zjechało półmilionowe Audi "made in Győr"

poniedziałek 09.10.2017
Jubileusz w Audi Hungaria: z taśmy zjechało półmilionowe Audi "made in Győr" Fot. Audi

6 października Audi Hungaria ustanowiło kolejny milowy krok na swej drodze produkcji samochodów. Tego dnia z taśmy produkcyjnej zakładów w Győr zjechał półmilionowy pojazd spod znaku czterech pierścieni. Jest to Audi TTS Coupe, polakierowane na ekskluzywny kolor zielony „Vipergrün“ i wyposażone w czterocylindrowy dwulitrowy silnik benzynowy, również wyprodukowany przez Audi Hungaria.


Produkcja samochodów w zakładach Audi Hungaria ma już długą tradycję. „Składanie pierwszych modeli Audi TT rozpoczęliśmy w Győr prawie 20 lat temu, w roku 1998. W 2013 uruchomiliśmy tu pełnoprawną fabrykę samochodów i od tego czasu wyjechało z niej pół miliona aut z czterema pierścieniami na masce, zbudowanych w Győr od początku do końca” – powiedział Arnd-Robert Sponagel, szef produkcji samochodów w Audi Hungaria. „W przyszłym roku powiększymy naszą ofertę produktową o kompaktowego SUV’a premium Audi Q3, a jeszcze rok później rozpoczniemy w Győr pełną produkcję nowego Audi Q4. Tym modelem Audi wejdzie do segmentu aut typu CUV – kompaktowych pojazdów użytkowych (Compact Utility Vehicles).


Obecnie w fabryce w Győr pracuje ponad 4 tysiące osób, odpowiedzialnych za produkcję Audi TT Coupe i Roadster, Audi A3 Limousine oraz A3 Cabriolet. Z tutejszych taśm produkcyjnych zjeżdżają również sportowe wersje tych modeli: Audi TT RS Coupe i Roadster oraz Audi RS 3 Limousine. Pełną parą ruszyły też przygotowania do podjęcia produkcji Audi Q3. W tej chwili
powstaje tu zupełnie nowa hala o powierzchni 80 tysięcy metrów kwadratowych,
w której wytwarzany będzie ten właśnie model.

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama