Reklama

Cichsza jazda zimą dzięki oponom Goodyear z technologią Sound Comfort

poniedziałek 09.10.2017
Cichsza jazda zimą dzięki oponom Goodyear z technologią Sound Comfort Fot. Goodyear

Po pomyślnym wdrożeniu technologii redukującej hałas w asortymencie opon letnich, Goodyear wprowadza sprawdzone rozwiązanie w ogumieniu zimowym, oferując konsumentom szerszy wybór produktów gwarantujących komfortową jazdę.

 

Cichsza jazda to jeden z warunków czerpania przyjemności z podróży. Komfort podróżujących może jednak zakłócić wiele czynników: wiatr, prędkość jazdy, warunki drogowe, silnik i konstrukcja samochodu, a także hałas opon. Redukcja poziomu hałasu poprzez zmiany konstrukcyjne w oponach jest bardziej efektywna (pod względem kosztu i ciężaru) niż inne rozwiązania inżynieryjne, na przykład zmiany w układzie zawieszenia. Jednym z głównych źródeł odgłosów pochodzących z opon jest rezonans komory, który powstaje na skutek wibracji powietrza w jej wnętrzu i przenosi się na konstrukcję samochodu. Technologia Goodyear Sound Comfort pozwala ograniczyć akustykę w komorze powietrznej opony.

 

Jak to działa? Goodyear nakłada na wewnętrzną stronę opony piankę poliuretanową o strukturze komórek otwartych. Warstwa pianki zmniejsza wibracje powietrza, co przekłada się na przyjemniejsze warunki podróżowania dla kierowców i pasażerów, pozwalając cieszyć się muzyką czy rozmową. Nie wymuszając kompromisów w zakresie osiągów opony, technologia Sound Comfort obniża poziom hałasu w kabinie nawet o połowę w porównaniu ze standardowymi oponami. Pianka jest na tyle lekka, że nie wpływa na żywotność opony, opór toczenia czy prędkość maksymalną.

Łukasz Kuźmiuk

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama