Reklama

Elektryczny skuter BMW C Evolution trafił do Polski

piątek 22.09.2017
Elektryczny skuter BMW C Evolution trafił do Polski Fot. BMW

Pierwszy elektryczny skuter BMW Motorrad jest już dostępny w Polsce, aczkolwiek producent nie podał jeszcze jego ceny. BMW C Evolution jest dostępne w dwóch wariantach - Long Range oraz w wersji podstawowej na prawo jazdy kategorii A1 (skuterem w tej konfiguracji można jeździć posiadając prawo jazdy kategorii B od minimum trzech lat). W jednośladzie zastosowano napęd elektryczny z jednostronnym wahaczem napędowym i silnikiem elektrycznym chłodzonym cieczą. Elektryczny jednoślad jest także wyposażony w funkcję inteligentnego odzyskiwania energii w trybie hamowania silnikiem i hamulcami, a także aż cztery tryby jazdy pozwalające dopasować charakter skutera do potrzeb kierowcy.

 

BMW C Evolution wyposażono w nową generację akumulatorów o pojemności 94 Ah – te same ogniwa są wykorzystywane w BMW i3. Model Long Range dysponuje mocą znamionową na poziomie 26 KM, która pozwala na rozwinięcie prędkości maksymalnej 129 km/h oraz przejechanie do 160 km na jednym ładowaniu. Motor w wersji podstawowej generuje 15 KM i pozwala się rozpędzić do 120 km/h, a maksymalny zasięg to 100 km. Warto dodać, że masa skutera gotowego do jazdy to aż 275 kg.

 

Pełne ładowanie akumulatora wersji dysponującej mocą 15 KM zajmuje około trzech godzin, natomiast dla wersji Long Range czas ten wynosi od czterech do pięciu godzin, w zależności od źródła zasilania. Skutery BMW C Evolution można ładować zarówno z domowego gniazda elektrycznego, jak i za pomocą stacji ładowania. W wyposażeniu każdego skutera standardowo znajduje się bardziej poręczny nowy kabel do ładowania o zmniejszonym przekroju.

 

Oba modele będą dostępne w wersjach kolorystycznych Ionic Silver metallic i Electric Green w połączeniu z kontrastującym kolorem Blackstorm metallic.

Łukasz Kuźmiuk

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama