Reklama

Toyota Land Cruiser FJ40 w stylu hot rod

czwartek 21.09.2017
Toyota Land Cruiser FJ40 w stylu hot rod Zdjęcia: Chris Wall Media

Toyota Land Cruiser to jeden z tych samochodów, które na dobre zrosły się z krajobrazami półkuli południowej. Model ten jest jednym z ulubieńców mieszkańców Australii czy Republiki Południowej Afryki, cenionym szczególnie za trwałość i niezawodność. W RPA firma Allers Rods and Customs zbudowała hot roda, opartego na klasycznym FJ40.

 

Efekt 1200 godzin pracy Andre i Arthura Allersów wygląda fantastycznie. Nadwozie auta zostało maksymalnie spłaszczone, a koła umieszczono w każdym z czterech narożników wozu. Oczywiście modyfikacje wiązały się z ustępstwami - takim Land Cruiserem z pewnością nikt nie będzie jeździł poza utwardzonymi drogami.

 

 

Pod maskę auta trafił 300-konny 4-litrowy silnik V8 Lexusa (z serii 1UZ), który połączono z 5-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Mechanizm różnicowy został zapożyczony z Land Rovera Discovery, ale został zmodyfikowany przez Allersów. Zawieszenie także zostało skonstruowane przez Allers Rods and Customs. Wzięli półosie z dwóch Discovery i przykręcili je do siebie, tworząc dwa razy dłuższe półosie. Do nich dopasowali koła z Land Rovera z oponami BF Goodrich. Siedzenia pochodzą z Jeepa Wranglera, radio z Lexusa, a kierownica jest marki Momo.

„Chcieliśmy stworzyć reprezentatywny przykład południowoafrykańskiej sceny hot rodów. Wszystkie części do tego samochodu są dostępne w RPA, a wiele z nich jest produkowanych lokalnie. Zależało nam, żeby auto było praktyczne, do codziennego użytku, które świetnie się sprawdzi w podróży po kraju” – skomentowali Andre i Arthur. Ten zamysł udało się braciom zrealizować w stu procentach. W ciągu roku od ukończenia projektu samochód przejechał już ponad 10 tys. km.

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Zobacz całą galerię

Toyota Land Cruiser FJ40 w stylu hot rod

Zdjęcia: Chris Wall Media następne

1/17

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama