Reklama

Zamiast 3,5 tony ważył ponad 10 ton

piątek 08.09.2017
Zamiast 3,5 tony ważył ponad 10 ton Fot. GITD

7 września na ul. Średzkiej we Wrocławiu inspektor WITD zatrzymał do kontroli pojazd przewożący drewno kominkowe. Po skierowaniu dostawczaka na pobliski punkt ważenia, okazało się, że rzeczywista masa całkowita pojazdu wyniosła aż 10 700 kg. Co ciekawe, w dowodzie rejestracyjnym auto zapisano maksymalną masę całkowitą 3500 kg, a dopuszczalna ładowność tego wozu 1060 kg.

 

Przeciążenie pojazdu to nie jedyne przewinienie właściciela maszyny. Inspektorzy stwierdzili również przerobienie tylnego zawieszenia (dołożono dodatkowe pióra resorowe), usterkę oświetlenia, a sam ładunek nie został właściwie zabezpieczony.

 

Kierowcę ukarano mandatami na łączną kwotę 1250 zł, w tym także za prowadzenie pojazdu bez posiadania przy sobie wymaganych dokumentów, oraz zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu w związku z usterkami technicznymi.

 

Warto dodać, że nie był to pierwszy przypadek przewozu ładunku w nadmiernej ilości przez kontrolowanego kierowcę. Ten sam pojazd został zatrzymany przez inspektorów do kontroli 16 października 2014 r.  -  wtedy wraz z ładunkiem ważył ponad 9 000 kg.

 

Łukasz Kuźmiuk

Zobacz całą galerię

Zamiast 3,5 tony ważył ponad 10 ton

Fot. GITD następne

1/3

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać