Reklama

Mini John Cooper Works GP Concept: to tylko koncept

czwartek 07.09.2017
Mini John Cooper Works GP Concept: to tylko koncept Fot. Mini

Często wkurzam się na producentów aut, ponieważ tworzą fantastyczne samochody koncepcyjne, a zazwyczaj na drogi wyjeżdżają znacznie nudniejsze wozy. Firmom brakuje jaj, by wypuścić na rynek odważnie stylistycznie pojazdy. Owszem, zdarzają się wyjątki, jak na przykład nowy Lexus LC lub BMW i8, ale jest ich zdecydowanie za mało. A gdybyśmy chcieli kupić naprawdę surowe auto, pozbawione wszelkich elektronicznych bzdetów i asystentów, wtedy musimy zdecydować się na drogie wozy pokroju Caterhama lub Ariela. Ewentualnie zostaje nam stosunkowo "analogowa" Toyota GT86. Dlatego tym razem wkurzam się na Mini, które stworzyło fantastyczny prototyp, prawdopodobnie bez szans na wdrożenie go do produkcji.

 

 

Mini John Cooper Works GP Concept to wyścigówka stworzona do jazdy po torze, ale moim zdaniem dałoby się nią jeździć także na co dzień. Prezentuje się fantastycznie, a w środku pozostawiono jedynie to, co niezbędne. Nie oznacza to jednak, że kabina pasażerka jest równie surowa co stylistyka młotka - znajdziemy w niej stylowe fotele i ładnie zaprojektowaną deskę rozdzielczą. Właśnie czegoś takiego pragnę!

 

Niestety nie wiadomo nic o zmianach poczynionych pod nadwoziem. Mini John Cooper Works GP Concept zaliczy swoją publiczną premierę na salonie samochodowym we Frankfurcie. Możemy być niemal pewni, że Mini nie zdecyduje się na wypuszczenie tego projektu na drogi publiczne, ale gdyby się odważyło, to myślę, że nie narzekałoby na brak klientów. Halo, Brytole, dawać go do produkcji seryjnej!

 

Łukasz Kuźmiuk

Zobacz całą galerię

Mini John Cooper Works GP Concept: to tylko koncept

Fot. Mini następne

1/17

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama