Reklama

Porsche stworzy 911 inspirowane wersją R?

wtorek 05.09.2017
Porsche stworzy 911 inspirowane wersją R? Fot. Porsche

Porsche 911 R to obiekt westchnień wielu fanów motoryzacji. Wolnossący, 4-litrowy silnik o mocy 500 KM połączono z manualną skrzynią biegów przekazującą napęd na tylną oś, liczbę elektronicznych gadżetów ograniczono do minimum, a masę pojazdu zmniejszono do 1370 kg. Co więcej, auto było nastawione na dawanie "analogowej" frajdy z jazdy i to właśnie tym zachwyciło automaniaków najbardziej. Fakt, łyżką dziegciu w beczce miodu była tylna oś skrętna przejęta z modelu 911 GT3 RS zamiast tradycyjnej, ale i tak efekt końcowy był powalający. Na tyle, że egzemplarze na rynku wtórnym bardzo szybko zyskały na wartości, co było również efektem ograniczonej liczby egzemplarzy.

 

Porsche zauważyło popyt na wyjątkową odmianę, dlatego rozważa wprowadzenie na rynek podobnej wersji 911, ale już nielimitowanej. Nowy wariant ma dawać frajdę z jazdy nie tylko na torze, ale także na zwykłych drogach. Auto nie będzie mogło pochwalić się rekordowymi osiągami, ale przecież doskonale wiemy, że one nie zawsze są najważniejsze - czasami bardziej liczy się przyjemność z prowadzenia.

 

Niestety nie wiadomo kiedy dokładnie nowa wersja 911 trafi na rynek i czy będzie wariacją na temat obecnej generacji modelu, bowiem w 2019 roku powinno pojawić się kolejne wcielenie Porsche 911.

Łukasz Kuźmiuk

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać