Reklama

Trzymasz stopy na desce rozdzielczej? Po tym, co zobaczysz, przestaniesz!

piątek 11.08.2017
Trzymasz stopy na desce rozdzielczej? Po tym, co zobaczysz, przestaniesz!

Lato to czas relaksu i dalszych podróży. Pokonywanie wielu kilometrów na raz sprawia, że pasażerowie starają się ułożyć w jak najwygodniejszy sposób. Niektórzy z nich kładą stopy na deskach rozdzielczych, jednak nie wiedzą, co grozi im w razie kolizji.

 

Wszystkie nowoczesne auta są wyposażone w poduszki powietrzne dla kierowcy i przedniego pasażera. Warto pamiętać, że poduszki eksplodują, a samo ich napełnienie trwa ułamek sekundy i proces ten jest bardzo gwałtowny. Co to oznacza dla osoby trzymającej stopy na desce rozdzielczej w momencie wypadku? W jednej bardzo krótkiej chwili kończyny są odrzucane z olbrzymią prędkością, a rozpędzona głowa trafia prosto w nogi. Efektem końcowym może być m.in. złamanie kości udowych i ramion, uszkodzenie stawu skokowego oraz twarzy.

 

Nieprzyjemności związanych z trzymaniem stóp na desce rozdzielczej doświadczyła m.in. Audra Tatum. Kobieta w 2015 roku uczestniczyła w kolizji, w konsekwencji której miała złamaną w kilku miejscach nogę, złamany nadgarstek oraz kość ramienną, a także uszkodzony odcinek szyjny kręgosłupa. Po upływie dwóch lat od tego zdarzenia Audra wciąż przechodzi rehabilitację.

 

 

 

Łukasz Kuźmiuk

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama