Reklama

Elektryczne Solarisy trafią do Rumunii

piątek 11.08.2017
Elektryczne Solarisy trafią do Rumunii

Rok 2017 jest dla Solarisa łaskawy. Firma podpisała kolejny kontrakt na dostawę autobusów elektrycznych. Tym razem do grona państw, w których jeżdżą bezemisyjne pojazdy wyprodukowane w Bolechowie, dołączy Rumunia.

 

Umowa ramowa podpisana między Solarisem a władzami miasta Kluż-Napoka obejmuje dostarczenie do 30 sztuk całkowicie bezemisyjnych pojazdów w okresie najbliższych trzech lat. W tym czasie każdorazowo podpisywany będzie osobny kontrakt zamówieniowy na realizację dostaw w poszczególnych latach. Pierwsze zamówienie na 10 autobusów zostanie zrealizowane w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy. Operatorem zostanie CTP Transport Company, które dysponuje już flotą 40 przegubowych Urbino.

 

Zobacz też: Krakowskie MPK odebrało kolejnych 20 elektrycznych Solarisów

 

Dwunastometrowe Urbino electric dla rumuńskiego przewoźnika zostaną wyposażone w silniki centralne o mocy 218 KM każdy i baterie trakcyjne o pojemności 200 kWh. W autobusach będzie zamontowana m.in. klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej, a także pełny zestaw monitoringu na zewnątrz i w środku pojazdu. Ponadto w elektrycznych Urbino będzie możliwość korzystania z darmowego dostępu do WiFi.

Zamówienie realizowane przez Solarisa jest pierwszym w Rumunii kontraktem na autobusy elektryczne. Historia współpracy podpoznańskiego producenta z krajem położonym nad Morzem Czarnym jest jednak znacznie dłuższa. Pierwszy wyprodukowany dla rumuńskiego przewoźnika pojazd (dwunastometrowe Trollino) wyjechał z Bolechowa ponad 15 lat temu, a łączna liczba zamówionych autobusów przekroczyła już 170 sztuk.

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama