Reklama

Krakowskie MPK odebrało kolejnych 20 elektrycznych Solarisów

czwartek 10.08.2017
Krakowskie MPK odebrało kolejnych 20 elektrycznych Solarisów Fot. Solaris

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie zaprezentowało dzisiaj 20 nowych autobusów elektrycznych, które dostarczyła firma Solaris. Zakupione bezemisyjne pojazdy to 17 sztuk Urbino w wersji 12-metrowej oraz trzy autobusy przegubowe nowej generacji. Jeden z nich jest jednocześnie pojazdem numer 15000 wyprodukowanym przez polskiego producenta
z Bolechowa.

Wszystkie zamówione przez MPK S.A. elektryczne Solarisy są niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, automat biletowy (w którym za bilet będzie można zapłacić zarówno monetami, jak i kartą płatniczą), monitoring oraz nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej. Baterie autobusów mogą być ładowane na dwa sposoby: przez zamontowany na dachu pantograf lub przez złącze typu plug-in podczas przebywania na terenie zajezdni.

Nowe Solaris Urbino 12 electric dla krakowskiego MPK są wyposażone w centralny silnik trakcyjny o mocy 218 KM i baterie o pojemności 160 kWh. Z kolei przegubowe Urbino 18 electric napędzane są silnikiem trakcyjnym o mocy 326 KM, a energia elektryczna do jego napędzania gromadzona jest w bateriach o pojemności 200 kWh.

Warto wspomnieć, że Kraków był pierwszym polskim miastem, w którym została uruchomiona linia obsługiwana tylko przez autobusy elektryczne. Dokładnie 29 kwietnia 2014 roku na linii nr 154 z Dworca Głównego Zachód do Prądnika Białego pasażerowie mogli po raz pierwszy udać się w podróż miejskim autobusem elektrycznym. Dzięki najnowszej dostawie 20 autobusów elektrycznych, bezemisyjne Solarisy będą kursować już nie tylko na linii nr 154, ale także na liniach nr  304, 124 oraz 169.

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama