Reklama

Zostawiła dzieci w rozgrzanym samochodzie i poszła na zakupy

środa 02.08.2017
Zostawiła dzieci w rozgrzanym samochodzie i poszła na zakupy Fot. Policja

Obecnie panujące upały są niezwykle groźne także dla użytkowników aut. Samochód pozostawiony na słońcu z zamkniętymi oknami rozgrzewa się w środku do groźnych dla ludzi i zwierząt temperatur. Przykładowo przy 32 stopniach Celsjusza na zewnątrz w ciągu 10 minut temperatura wewnątrz pojazdu wzrasta do 42 stopni, a po godzinie może to być aż 55 stopni Celsjusza. Takie temperatury mogą być zabójcze! Zapominają o tym rodzice i właściciele czworonogów, którzy zostawiają swoje dzieci i zwierzaki w autach.

 

31 lipca brakiem rozsądku wykazała się matka dwóch dziewczynek (rocznej i 4-latki), która po południu zostawiła je w aucie zaparkowanym na parkingu jednego z centrów handlowych w Zielonej Górze. Osoby postronne zaalarmowane płaczem dzieci zawiadomiły służby ratunkowe - na miejscu pojawili się strażacy, policjanci i pogotowie ratunkowe. Gdy poszukiwania matki nie przyniosły rezultatu, strażacy postanowili wybić szybę w pojeździe.

 

Z ustaleń policjantów wynikło, że dzieci przebywały w nagrzanym samochodzie ponad pół godziny. Matce za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. O zdarzeniu powiadomiono także Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze oraz Ośrodek Pomocy Społecznej.

Łukasz Kuźmiuk

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać