Reklama

Uciekali z kontrabandą i staranowali radiowozy

poniedziałek 17.04.2017
Uciekali z kontrabandą i staranowali radiowozy Fot. Policja

13 kwietnia po południu, w miejscowości Krasne, policjanci z miejscowego posterunku chcieli zatrzymać do kontroli drogowej Audi. Kierowca samochodu zignorował jednak sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Czernice Borowe. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym pojazdem.

 

Do pościgu włączył się również patrol drogówki, który na drodze Węgra-Czernice Borowe zablokował radiowozem drogę uciekającemu pojazdowi. Kierowca Audi nie zwolnił i uderzył w blokujący drogę radiowóz i odjeżdżając w kierunku Chojnowa. Tam ścigany skręcił na drogę gruntową. Gdy kierowca zorientował się, że droga prowadzi do posesji, zawrócił i z dużą prędkością zaczął jechał w kierunku radiowozu. Policjanci ponownie zablokowali drogę.

 

Wtedy kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu melioracyjnego. Okazało się, że kierowcą Audi był pijany (ponad promil alkoholu w organizmie) 18-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, z którym podróżowali dwaj inni mężczyźni (21 i 56 lat). Po zatrzymaniu mężczyzn policjanci przeszukali wóz i znaleźli w nim 4240 paczek papierosów z przemytu. Skarb Państwa mógł stracić z tytułu niezapłaconego podatku 95 tys. zł.

 

W wyniku uderzenia w radiowóz jeden z policjantów doznał obrażeń ciała. Zostały także uszkodzone dwa radiowozy. Kierujący Audi oraz obaj pasażerowie trafili do policyjnego aresztu. Dalsze postępowanie prowadzi KPP w Przasnyszu.

 

Fot. Policja

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama