Reklama

Potrącił policjanta i próbował uciec

wtorek 11.04.2017
Potrącił policjanta i próbował uciec Fot. Policja

9 kwietnia około godziny 15:40 na drodze krajowej nr 2, 31-letni mężczyzna kierujący Oplem zlekceważył dawane do zatrzymania sygnały po czym uderzył w motocykl, którym poruszał się policjant. Funkcjonariusz przewrócił się, a sprawca odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanemu pomocy.

 

Sprawdź też: Osobówką pod prąd na trasie szybkiego ruchu

 

Zaalarmowane inne patrole natychmiast udały się w pościg za uciekinierem. Pomocna w ustaleniu sprawcy potrącenia okazała się także informacja od jednego z kierowców. Kilka kilometrów dalej, na bocznej drodze, funkcjonariusze zauważyli jadącego poszukiwanego opla. Policjanci zajechali mu drogę tym samym zmuszając do zatrzymania. Kierowca oraz pasażerowie pomimo wielokrotnych nawoływań do otwarcia drzwi samochodu nie chcieli tego uczynić. Po ich siłowym otworzeniu wszystkie osoby poruszające się pojazdem zostały zatrzymane.

Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że 31-letni kierowca w swoim organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Siedlcach. Mężczyzna wraz z innymi osobami podróżującymi autem trafił do policyjnego aresztu. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi siedlecka KMP.

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama