Reklama

Policja apeluje o rozwagę na drogach

czwartek 05.01.2017
Policja apeluje o rozwagę na drogach Fot. Policja

Przed nami długi weekend. Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w trasy. Padający, marznący śnieg i silny wiatr powodują, że warunki na drogach są trudne. Niektórych kierowców taka sytuacja przerasta. Warto przed podróżą ponownie i dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, a później ściągnąć nogę z gazu. Ostrożna jazda, zdrowy rozsądek oraz praca policjantów sprawią, że na drogach będzie bezpieczniej!

W czasie wydłużonego weekendu należy spodziewać się wzmożonych kontroli na polskich drogach. Możemy także oczekiwać większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, które są narzędziem w walce z piratami drogowymi.

 

Sprawdź też: ODBLASKuj, czyli świeć przykładem

 

Jednak nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. Ono w dużej mierze zależy od nas samych. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypominać o tym, by nie szarżować na drogach. W dalszym ciągu głównymi przyczynami wypadków drogowych są: przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego”, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych. Policjanci będą także drobiazgowo sprawdzać, czy podróżujący mają zapięte pasy i czy najmłodsi pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą również uwagę na stan techniczny kontrolowanych pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.


Policja apeluje do wszystkich kierowców o szczególną uwagę i zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o nie siadanie za kierownicą po wypiciu alkoholu.

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama