Reklama

Dobra passa Peugeota na Rajdzie Dakar

czwartek 05.01.2017
Dobra passa Peugeota na Rajdzie Dakar Fot. Peugeot

Francuskie terenówki zdominowały słynny rajd

Na mecie trzeciego etapu Rajdu Dakar pierwsze potrójne zwycięstwo w tym roku odniosły załogi startujące samochodami Peugeot 3008DKR. Po pokonaniu niezwykle trudnej trasy, która prowadziła przez najwyższy punkt całego rajdu (powyżej 4900 m n.p.m.) i przyniosła spore przetasowania w tabeli, załogi Loeb/Elena, Sainz/Cruz i Peterhansel/Cottret plasują się również na trzech pierwszych pozycjach klasyfikacji generalnej rajdu.

 

Sprawdź też: Pierwsze etapowe zwycięstwo Peugeota 3008DKR w Rajdzie Dakar

 

Na trasie trzeciego etapu pułapek i problemów przybywało wraz z wysokością nad poziomem morza. Odcinek specjalny był nie tylko długi – liczył 364 km i podzielony był na dwie sekcje – lecz także bardzo skomplikowany. Piloci musieli zmierzyć się z pierwszymi w tegorocznej edycji rajdu trudnościami nawigacyjnymi, a samochody wykazać się odpornością silników na niedostatek tlenu w rozrzedzonym z powodu dużej wysokości powietrzu.

 

Stephane Peterhansel, który w dwóch pierwszych etapach rajdu wyraźnie stawiał na ostrożność, tym razem od początku odcinka specjalnego wystąpił w roli lidera zespołu Peugeot Total. Weteran Rajdu Dakar wygrał trzeci etap i zdecydowanie awansował w klasyfikacji generalnej – z miejsca siódmego na trzecie.

 

Sprawdź też: Peugeot 3008: pierwsza jazda

 

Sebastien Loeb ma za sobą szczególnie trudny dzień. Zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, musiał wystartować jako zawodnik otwierający stawkę. Na jego czasie przejazdu zaważyło przebicie opony na początku drugiej sekcji odcinka specjalnego. Pomimo tej straty Loeb zdołał utrzymać pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając w niej Carlosa Sainza o zaledwie 42 s.

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama