Reklama

Mercedes-Benz Klasy E Coupe: nowość w gamie stuttgarckiej marki

środa 14.12.2016
Mercedes-Benz Klasy E Coupe: nowość w gamie stuttgarckiej marki Mercedes-Benz Klasy E Coupe/fot. Mercedes-Benz

Kompromis pomiędzy Klasą C Coupe a Klasą S Coupe

Mercedes dosyć długo zwlekał z prezentacją Klasy E Coupe, ale w końcu jest. Najnowsze dziecko niemieckiego przedsiębiorstwa prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie, a stylistyka pojazdu niewiele różni się od designu Klasy S Coupe i Klasy C Coupe. O ile przedni pas nadwozia ewidentnie prezentuje obecny styl Mercedesa, o tyle tył samochodu ma w sobie coś z nieprodukowanej już Renault Laguny Coupe. Nie zmienia to faktu, że dwudrzwiowy model ze Stuttgartu jest po prostu ładny. Co więcej, auto jest większe od poprzednika. Karoseria mierzy mierzy 4826 mm długości, 1860 mm szerokości i 1430 mm wysokości, zaś rozstaw osi wynosi 2873 mm. To oznacza, że w kabinie pasażerskiej powinno być więcej miejsca niż dotychczas.

 

 

Wnętrze nowego coupe zostało przejęte z czterodrzwiowej Klasy E, ale projektanci wprowadzili małe zmiany. W otworach nawiewów nie ma zwykłych kratek, a zamiast nich zastosowano znacznie ładniejsze elementy. Dla pasażerów podróżujących z tyłu przygotowano dwa osobne fotele zamiast jednej kanapy.

 

Sprawdź też: Mercedes-Benz Klasy S Kabriolet od Carlssona [TUNING]

 

Początkowo w Europie będą dostępne cztery warianty silnikowe (trzy benzynowe i jeden wysokoprężny). Będą to: E200 (184 KM), E300 (242 KM), E400 (333 KM), a także E220d (194 KM). Z czasem gama jednostek napędowych powinna się powiększyć, w tym także o wariant AMG.

 

Nowy Mercedes Klasy E Coupe zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Detroit, który odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Łukasz Kuźmiuk

Zobacz całą galerię

Mercedes-Benz Klasy E Coupe: nowość w gamie stuttgarckiej marki

Mercedes-Benz Klasy E Coupe/fot. Me... następne

1/18

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama