Reklama

Nowe Volkswageny Transportery dla policji

piątek 09.12.2016
Nowe Volkswageny Transportery dla policji Fot. Volkswagen

Volkswagen, na zamówienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, na początku grudnia dostarczył policji flotę 100 Transporterów T6 z silnikiem 2.0 TSI o mocy 150 KM. Auta powstały i zostały zaadoptowane do wersji patrolowej w fabryce Volkswagen Poznań. Transportery czwartej generacji, które nieprzerwanie są eksploatowane w Policji od lat 90. dzielnie służą jej do dzisiaj w komendach na terenie całego kraju.

 

Jako samochód do przeróbki na wersję patrolową posłużył Transporter T6 z rozstawem osi wynoszącym 3000 mm i o dopuszczalnej masie całkowitej 3,2 tony. Po adaptacji na wersję patrolową samochody mają nadwozie 3-przedziałowe – może w nich podróżować 5 policjantów oraz, w osobnym przedziale, 2 zatrzymanych.

 

Sprawdź też: Volkswagen zakończył produkcję obecnej generacji modelu CC

 

Wszystkie Transportery przekazane do służby w policji są napędzane silnikiem 2.0 TSI o mocy 150 KM, spełniającym normę emisji spalin Euro6. Benzynowe jednostki napędowe lepiej niż silniki wysokoprężnych sprawdzają się w samochodach patrolowych, które są bardzo często uruchamiane i pokonują niewielkie odległości, głównie w ruchu miejskim.

 

Wybór Policji padł na Transportera również ze względu na kompaktowe rozmiary modelu T6 – z długością 5 m i szerokością 1,9 m, samochód świetnie sprawdzi się w mieście.

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama