Reklama

Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet: premiera już za kilka dni

poniedziałek 14.11.2016
Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet: premiera już za kilka dni Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet/fot. Mercedes-Maybach

To będzie najbardziej luksusowy kabriolet w ofercie Mercedesa

Mercedes-Maybach po sukcesie Klasy S z czterodrzwiowym nadwoziem poszedł o krok dalej i już za kilka dni zaprezentuje dwudrzwiową "esę" w wersji ze składanym dachem. Mercedesa-Maybacha S 650 Cabriolet poznamy już 16. listopada, tuż przed ruszeniem salonu samochodowego w Los Angeles. 

 

Do tej pory Niemcy nie zdradzili zbyt wielu szczegółów dotyczących nowego modelu. W sieci pojawił się oficjalny filmik promocyjny oraz kilka zdjęć - i to wszystko. Z zewnątrz Mercedes-Maybach nie będzie się znacząco różnić od zwykłego Mercedesa Klasy S Cabriolet, ale wnętrze ma być jeszcze bardziej luksusowe.

 

 

Sprawdź też: Mercedes-Maybach Klasy S 600 na torze Nurburgring [WIDEO]

 

Pod maską luksusowego kabrioletu zagości 6-litrowy silnik benzynowy V12 wspomagany turbodoładowaniem, pochodzący z Mercedesa-AMG S 65 Cabriolet. Motor rozwija aż 630 KM i niewyobrażalne 1000 Nm. Prawdopodobnie w Mercedesie-Maybachu będą to identyczne wartości, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wzmocnić potężną jednostkę napędową.

 

Cena jest nieznana, jednak wiemy, że Mercedesa-AMG S 65 Cabriolet został wyceniony na nieco ponad milion złotych, a przecież Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet będzie bardziej luksusowym pojazdem. Warto dodać, że powstanie zaledwie 300 egzemplarzy niemieckiego kabrioletu, co również może wpłynąć na wyższą kwotę zakupu.

Łukasz Kuźmiuk

Reklama

Polecane wideo

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Reklama