Reklama

Wyciekły zdjęcia Ducati 1299 Superleggera [AKTUALIZACJA]

poniedziałek 07.11.2016
Wyciekły zdjęcia Ducati 1299 Superleggera [AKTUALIZACJA] Ducati 1299 Superleggera/fot. Ducati

Ach ten włoski design...

Oficjalna premiera Projektu 1408, o którym pisaliśmy tutaj, odbędzie się za kilka godzin, ale zdjęcia motocykla już zdążyły wycieknąć do internetu.

 

O wyglądzie Ducati 1299 Superleggera nie będę się rozpisywał, bo tak naprawdę o tym motocyklu można powiedzieć tylko jedno: jest przepiękny. Włoscy projektanci po raz kolejny udowodnili, że znają się na rzeczy. O tym jednośladzie można marzyć i śnić, a gdyby ktoś postawił przede mną Anję Rubik i Superleggerę bez wahania wybrałbym propozycję numer 2.

 

 

Szczegółowe dane techniczne Ducati 1299 Superleggera nie są jeszcze znane. Mówi się, że włoski sportowiec będzie ważyć około 150 kg, a to za sprawą włókna węglowego, z którego ma być wykonane dużo elementów pojazdu. Do tego dochodzi silnik o mocy 215-220 KM, wyczynowe zawieszenie i układ wydechowy wzięty z serii World Superbike. Czyżby miał to być motocykl idealny? Wszystko wskazuje na to, że tak.

 

Sprawdź też: Ducati Monster 1200 R: prawdziwy potwór! [TEST]

 

Niestety jest też smutna wiadomość. Najprawdopodobniej powstanie zaledwie 500 egzemplarzy Ducati 1299 Superleggera, a każdy z nich może kosztować około 300 tys. zł. Co więcej, nie będzie można wejść do salonu i ot tak zamówić włoskie cacko - to Ducati zadecyduje komu będzie chciało sprzedać swoje dzieło i do wybranych klientów wyśle zaproszenie do zakupu.

 

[Aktualizacja, 07.11.2016 r.]

 

Wiemy już wszystko na temat Ducati 1299 Superleggera. Powyższe informacje okazały się prawdą - motocykl otrzymał dwucylindrowy silnik w układzie L o pojemności 1285 cm³. Motor generuje 215 KM i 147 Nm, które są przekazywane na tylne koło za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej wyposażonej w quickshifter działający zarówno do góry, jak i do dołu. Jednoślad waży "na sucho" zaledwie 156 kg, co udało się uzyskać dzięki zastosowaniu karbonowych elementów takich jak m.in. rama, rama pomocnicza, wahacz, a nawet 10-ramienne felgi. Bak pomieści 17 litrów paliwa. W pełni regulowane zawieszenie oparto na częściach marki Ohlins, a jako ciekawostkę można potraktować tytanową sprężynę w tylnym zawieszeniu. Rozstaw osi wynosi 1456 mm, zaś kanapę ulokowano na wysokości 830 mm od ziemi.

 

[Zdjęcia w lepszej rozdzielczości]

 

Nie mogło również zabraknąć elektronicznych gadżetów. Najnowsze dziecko Ducati wyposażono w takie systemy jak m.in. kilkupoziomową kontrolę trakcji, kilkupoziomowy ABS, komputer z kilkoma mapami zapłonu, Ducati Slide Control, Ducati Power Launch, Engine Brake Control i inne.

 

Lista akcesoryjnych dodatków jest bardzo krótka i ogranicza się do tytanowego układu wydechowego, wyścigowej przedniej owiewki, zaślepek miejsc po lusterkach oraz punktu mocowania wysięgnika tablicy rejestracyjnej, możliwości usunięcia bocznej stopki, wyścigowych stojaków i pokrowca na motocykl.

 

Cena włoskiej maszyny nie jest znana, ale wiadomo natomiast, że produkcja będzie ograniczona do 500 sztuk. Każdy z egzemplarzy Ducati 1299 Superleggera trafi do starannie wyselekcjonowanego klienta.

Łukasz Kuźmiuk

Zobacz całą galerię

Wyciekły zdjęcia Ducati 1299 Superleggera

Ducati 1299 Superleggera/fot. Ducat... następne

1/26

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama