Reklama

Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard: pancerna limuzyna dla VIP-ów

czwartek 22.09.2016
Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard: pancerna limuzyna dla VIP-ów Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard/fot. Mercedes-Maybach

Bunkier na czterech kołach

Najważniejsze osoby na świecie wymagają szczególnej ochrony, zwłaszcza na etapach przemieszczania się z punktu A do B. Doskonale wie o tym Mercedes, który opancerzone wersje swoich limuzyn oferuje już od kilkudziesięciu lat. Teraz nadszedł czas na zaprezentowanie najnowszej generacji Klasy S w odmianie potrafiącej przetrwać większość zamachów. Oto ona.

 

 

Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard spełnia wymogi kategorii VR9 zarówno pod względem szyb jak i nadwozia. To oznacza, że pojazd wytrzyma ostrzał z karabinu automatycznego oraz wybuchy granatów. Ponadto pancerna limuzyna spełnia wymagania dyrektywy ERV 2010, dzięki czemu jest w stanie wytrzymać wysadzenie 15 kg trotylu w odległości 2 metrów. Opancerzenie sprawiło, że S600 Pullman Guard waży aż 5080 kg, dlatego wzmocnione stalowymi panelami drzwi zostały wyposażone w siłowniki elektryczne, pomagające w ich otwieraniu i zamykaniu. Podłoga wozu także została wzmocniona, co powinno pomóc w razie wjechania na eksplodującą pułapkę. 

 

Sprawdź też: Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain: uterenowione kombi

 

O rozpędzanie tak ciężkiego auta dba podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy V12 o pojemności 6 litrów. Motor generuje 530 KM i 830 Nm. Niestety szczegóły dotyczące osiągów pojazdu nie są znane.

 

Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard kosztuje około 1,4 mln euro, czyli równowartość około 6 mln zł. Dla porównania nieopancerzony Mercedes-Maybach S600 Pullman został wyceniony na około pół miliona euro (ok. 2,14 mln zł).

Łukasz Kuźmiuk

Zobacz całą galerię

Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard: pancerna limuzyna dla VIP-ów

Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard... następne

1/10

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama