Reklama

Bentley Flying Spur W12 S: bardzo szybka limuzyna

czwartek 08.09.2016
Bentley Flying Spur W12 S: bardzo szybka limuzyna Bentley Flying Spur W12 S/fot. Bentley

Pierwszy czterodrzwiowy Bentley, który przekroczył barierę 200 mph

Olbrzymie limuzyny o długości ponad 5 metrów rzadko kiedy kojarzą się z bardzo szybką jazdą i wyzwalaniem adrenaliny u kierowcy. Na szczęście nie dotyczy to Bentleya, który za punkt honoru stawia sobie łączenie luksusu i komfortu z bardzo dobrymi osiągami. Dlatego też brytyjski producent stworzył mocniejszą wersję modelu Flying Spur W12 oznaczoną literką "S".

 

 

Co kryje się za dopiskiem "S"? Przede wszystkim wzmocniony do 635 KM (+10 KM) i 820 Nm (+20 Nm) 6-litrowy silnik W12 wspomagany dwiema turbosprężarkami. Niewielki przyrost mocy pozwolił na złamanie bariery 200 mph, czyli około 322 km/h i warto dodać, że to pierwszy czterodrzwiowy Bentley, który przekroczył tę granicę prędkości. Brytyjska limuzyna rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 s, co jak na auto o masie blisko 2,5 tony jest bardzo dobrym wynikiem. To także zasługa napędu na wszystkie koła, który jest rozdzielany w proporcji 40:60 (przód:tył). O skuteczne hamowanie może zadbać opcjonalny ceramiczny układ hamulcowy, który w przypadku tak ciężkiego samochodu powinien znaleźć się na liście wybranych dodatków.

Sprawdź też: StarTech stuningował Bentleya Bentaygę

 

Niewielkie zmiany poczyniono także w nadwoziu limuzyny. Bentley Flying Spur W12 S otrzymał m.in. 21-calowe, 7-ramienne czarne felgi, przednie reflektory zyskały ciemne wypełnienie, a tylne lampy zostały przyciemnione. Na słupku C umieszczono logo W12 S, by nikt nie miał wątpliwości z jakim autem ma do czynienia. Trzeba przyznać, że pomarańczowy egzemplarz ze zdjęć prezentuje się naprawdę dobrze, jednak ja wybrałbym śnieżno biały lakier i czerwone zaciski hamulcowe.

Pierwsze egzemplarze Bentleya Flying Spur W12 S powinny trafić do klientów przed końcem tego roku.

Łukasz Kuźmiuk

Zobacz całą galerię

Bentley Flying Spur W12 S: bardzo szybka limuzyna

Bentley Flying Spur W12 S/fot. Bent... następne

1/7

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama