Reklama

Scaldarsi Emperor I: najbrzydsza Klasa S na świecie

piątek 19.08.2016
Scaldarsi Emperor I: najbrzydsza Klasa S na świecie Scaldarsi Emperor I/fot. Scaldarsi

Stylistyka dzieła kanadyjskiego tunera jest mocno kontrowersyjna

Mercedes-Maybach Klasy S 600 to obecnie flagowy model Mercedesa. Niemiecka limuzyna łączy w sobie elegancję, luksus i nowoczesne technologie, a ta mieszanka ma za zadanie zawalczyć o pokaźne portfele zamożnych klientów. Kanadyjski tuner, Scaldarsi, uznał najwyraźniej, że topowej "esce" czegoś brakuje i przedstawił własną wizję auta dla najbogatszych.

 

 

W przypadku modyfikacji luksusowych pojazdów bardzo ważny jest umiar, gdyż dzięki niemu nie przekracza się granicy kiczu. W przypadku Scaldarsi Emperor I umiaru zabrakło. Niektórym zmodyfikowana Klasa S zupełnie się nie podoba, inni uznają ją za fantastyczną, ale moim zdaniem tuner niestety trochę przesadził. Nie chodzi tu o przedni front, w który wkomponowano olbrzymi grill, bo ten wygląda nawet ciekawie, ani nawet o olbrzymie felgi wyglądające jak porcelana. Przesadą w moim mniemaniu było użycie kilku surowców. To wszystko, co błyszczy się na złoto, w rzeczywistości jest 24-karatowym złotem. Skóra krokodyla na desce rozdzielczej? Kicz. Albo spójrzcie na fotele - kto to zaprojektował? Klienci mają do wyboru 24 rodzaje skór w 24 kolorach, 78 odmian drewna oraz 19 lakierów nadwozia, więc z pewnością będą zadowoleni z możliwości personalizowania pojazdu.

 

Sprawdź też: Vision Mercedes-Maybach 6: premiera luksusowego konceptu

 

Na szczęście kiczu nie ma pod maską. Jednostka napędowa pochodzi od Brabusa, a ten doskonale wie, jak przerabiać serca Mercedesów. Podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy V12 o pojemności 6.3 litra generuje aż 900 KM, dzięki czemu luksusowa limuzyna rozpędza się do "setki" w zaledwie 3.7 s!

 

Na koniec cena - 1,5 mln dolarów za sztukę! Prawie 5,7 mln złotych za jedno auto! Warto dodać, że powstanie jedynie 10 egzemplarzy Scaldarsi Emperor I. Rosyjscy oligarchowie już zacierają ręce!

Łukasz Kuźmiuk

Zobacz całą galerię

Scaldarsi Emperor I: najbrzydsza Klasa S na świecie

Scaldarsi Emperor I/fot. Scaldarsi następne

1/20

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama