Reklama

Vision Mercedes-Maybach 6: premiera luksusowego konceptu [AKTUALIZACJA]

poniedziałek 22.08.2016
Vision Mercedes-Maybach 6: premiera luksusowego konceptu [AKTUALIZACJA] Vision Mercedes-Maybach 6/fot. Mercedes-Maybach

Jest piękny!

Mercedes udanie napompował atmosferę wokół tego projektu, wrzucając co kilka dni kolejne zaciemnione zdjęcia pojazdu. Koncepcyjny Vision Mercedes-Maybach 6 to ogromne, bo 6-metrowe, coupe z fantastyczną linią nadwozia i skrzydłami jak w modelu Gullwing. Stylistyka jest bardzo elegancka, ale trudno się temu dziwić skoro jest to flagowe coupe niemieckiego koncernu.

 

 

Sprawdź też: Mercedes stworzy nową submarkę

 

Jeśli ten model wejdzie do produkcji, za co trzymam kciuki, to będzie konkurentem dla m.in. Bentleya i Rolls-Royce'a. Moim zdaniem, pod względem designu już pokonał rywali. Oczywiście jak przystało na samochód koncepcyjny, kabina pasażerska auta została zaprojektowana bardzo bajerancko. Środek dwudrzwiowego Mercedesa-Maybacha to połączenie nowoczesnego luksusu z najnowszymi zdobyczami technologicznymi. Szkoda tylko, że z pewnością nie trafi do produkcji w takiej formie. Do tego dochodzą kamery zamiast lusterek bocznych, czego w najbliższych latach także nie uświadczymy w autach drogowych.

 

Dane techniczne koncepcyjnego Mercedesa nie są jeszcze znane, jednak w ciągu najbliższych dni, a może nawet godzin, powinny zostać ujawnione.

 

EDIT: Pod nadwoziem Vision Mercedes-Maybach 6 skrywają się cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 750 KM. Dzięki temu samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 4 s, a prędkość maksymalna pojazdu została ograniczona do 250 km/h. Dzięki bateriom o pojemności 80 kWh, co pozwala na przejechanie na jednym pełnym ładowaniu około 500 km.

Łukasz Kuźmiuk

Zobacz całą galerię

Vision Mercedes-Maybach 6: premiera luksusowego konceptu

Vision Mercedes-Maybach 6/fot. Merc... następne

1/7

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama