Reklama

Rolls-Royce 103EX: Brytyjczycy świętują 100-lecie BMW

czwartek 16.06.2016
Rolls-Royce 103EX: Brytyjczycy świętują 100-lecie BMW Rolls-Royce 103EX/fot. Rolls-Royce

Stylistyka projektu budzi mieszane uczucia...

Koncepcyjny model 103EX powstał z okazji 100-lecia BMW, które hucznie świętuje swoje urodziny. Warto dodać, firma Rolls-Royce jest częścią koncernu BMW, więc nowy koncept nie jest po prostu kurtuazyjnym ukłonem w stronę niemieckiej marki, ale również przejawem podległości wobec przedsiębiorstwa z Bawarii. Luksusowy pojazd przyszłości jest ręcznie wykonanym z najwyższej jakości materiałów, w pełni autonomicznym pojazdem. Nawet koła są wyjątkowe - każde z nich zostało wykonane z 65 kawałków aluminium.

 

 

Pod kontrowersyjnym nadwoziem skrywa się prawdziwa oaza luksusu, do której są już przyzwyczajeni nabywcy "Rollsów". Brytyjczycy twierdzą, że w przyszłości dzięki nowym technologiom klienci będą mogli jeszcze bardziej spersonalizować swoje auto, a nawet wpłynąć na jego kształt i wielkość. To oznacza, że firma chce jeszcze bardziej zbliżyć się do tradycji budowania pojazdów pod konkretną osobę, jak to miało miejsce w przypadku niektórych manufaktur z pierwszej połowy XX wieku.

 

Sprawdź też: Ten Rolls Royce wygląda chuligańsko i za to go kochamy

 

 

W aucie przyszłości nie mogło zabraknąć technologicznych nowinek. W kabinie pasażerskiej nie ma kierownicy - jest zbędna. Autem steruje się za pomocą głosu, a wirtualny asystent "Eleanor" odpowiada za przemieszczanie się pojazdu. Co więcej, inteligentny program komputerowy może również podpowiedzieć, którędy jechać, by ominąć korki, przypomnieć o ważnych spotkaniach lub harmonogram dnia. Na przezroczystym ekranie z przodu kabiny mogą być wyświetlane wszelkie informacje niezbędne pasażerom.

Łukasz Kuźmiuk

Zobacz całą galerię

Rolls-Royce 103EX: Brytyjczycy świętują 100-lecie BMW

Rolls-Royce 103EX/fot. Rolls-Royce następne

1/25

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama