Reklama

Triathlonowa Toyota RAV4

wtorek 15.12.2015 1
Triathlonowa Toyota RAV4 zdj.: toyota.com

Tuner japońskiej marki przygotował specjalną wersję samochodu dla druzyny triathlonowej sponsorowanej przez Toyotę.

Może się wydawać, że triathloniście wystarczą trampki, czepek i rower. Nic bardziej mylnego-na pewnym poziomie rywalizacji wymagany jest też specjalny samochód, który pomoże w starcie oraz regeneracji po zawodach. Do takiego właśnie wniosku doszli inżynierowie Toyoty, sponsorującej zespół US Olympic Triathlon i postanowili stworzyć samochód przystosowany specjalnie dla osób uprawiających ta dyscyplinę.

 

 

Auto powstało na bazie modelu RAV4 i zostało przebudowane przez dział Toyoty zajmujący się sportem samochodowym. Iron RAV-bo tak nazwany został ten pojazd-zyskał wiele udogodnień przydających się triathlonistom.

 

 

Na dach trafił spory bagażnik pozwalający na przewożenie olbrzymiej ilości sprzętu. Obok „trumny” znalazło się miejsce na dwa uchwyty rowerowe (samochód jest bowiem dwuosobowy). Bagażnik i miejsce, które normalnie zajmuje tylna kanapa zostały zamienione w mini-łazienkę, w której-co prawda na siedząco-zawodnik może doprowadzić się do porządku po trudach zawodów.

 

 

Z tyłu znalazło się również miejsce na kaski rowerowe oraz piankę do pływania. Zamontowano tam też specjalne urządzenie pozwalające na wysuszenie mokrych ubrań. Dodatkowo w tylnej części znajduje się rozkładany uchwyt pozwalający na serwisowanie roweru oraz blender pozwalający na przygotowanie napoju regeneracyjnego.

 

zdj.: blendtec.com

 

Przednie fotele zostały wyposażone w funkcję intensywnego masażu shiatsu. Dodatkowo we wnętrzu triathlonowej RAV4 znalazło się miejsce dla Ipada oraz wysokiej klasy głośników.

 

 

Samochód ma tylko jeden minus-powstał bowiem tylko w jednym egzemplarzu.

Michał Trocki

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Polecamy

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • jordan
    Taki samochód to dobra sprawa. Na zawodach czasem trudno o łazienkę i prysznic, z taką Iron RAV ma się problem z głowy. A jeśli chodzi o funkcję masaży to toyota mogła by ją dodawać do wszystkich swoich modeli.
    15.12.2015 10:22
Reklama

Najnowsze

Reklama