Reklama

Diabeł nadchodzi: od dziś Ducati Diavel w salonach

sobota 12.04.2014
Diabeł nadchodzi: od dziś Ducati Diavel w salonach Piękny ten "diabeł". Przepraszamy Diavel. Zdjęcie Ducati.

Dziś, czyli 12 kwietnia otwierają się ponownie wrota piekieł. Diabelski Diavel na rok 2014 pojawi się oficjalnie w sieci sprzedaży Ducati.

Ducati Diavel to jeden z tych motocykli, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Producent zapewnia, iż konstruktorom udało się stworzyć motocykl, który połączył wodę, ogień i powietrze. I co do tego nie ma wątpliwości. Możemy lubić bądź nie włoskie motocykle, doceniać ich linię, rozwodzić się nad piękną historią, ale nie możemy nie doceniać kunsztu włożonego w produkcję Diavela. W roku 2013 otrzymał tytuł Męska Rzecz TVN Turbo i był wielokrotnie nagradzany przez branżowe magazyny i portale. Na rok 2014 włosi, przygotowali nową odsłonę jednego z najlepszych motocykli typu muscle - cruiser. Zmiany jakie zaszły to przede wszystkim nowy przedni reflektor w całości wykonany w technologii LED, zmodyfikowane siedzenie, boczne osłony zbiornika, wydech i felgi. 

Ducati każdy rozpozna po charakterystycznej ramie wyspawanej z krótkich fragmentów rur. Zdjęcie Ducati.

 

Nie zapomniano także o silniku, który dzięki dwóm świecom na cylinder i modyfikacjom w układzie wtryskowym generuje potężną moc już od najniższych obrotów. Przyśpieszenie od 0 do 100km/h w 2,8 sekundy, to wynik godny sportowych motocykli. Do wyboru producent przewidział kilka trybów pracy silnika (Urban, Tourist, Sport, generujące odpowiednio 100HP i 162HP) , ABS i system kontroli trakcji DTC. Za 162 konie mechaniczne, 205 kg masy, zapłacimy od 76 tysięcy za model Dark oraz od 92 tysięcy za Carbon.

Dobry zwłaszcza na dłuższe trasy. Diavel jest podobno wygodniejszy. Zdjęcie Ducati. 

 

Czas więc rozbić świnkę skarbonkę, pożyczyć pieniądze od babci, sprzedać nerkę na czarnym rynku i szykować się do nowego sezonu z nowym Diavelem.  

 

Kamil Fedorowicz

Reklama

Polecane wideo

Podobne artykuły

Zobacz również

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Musisz przeczytać

Reklama